FAQ

Regulamin forum i odpowiedzi na podstawowe problemy...

Moderator: Zarząd

ODPOWIEDZ
Sinner
Forum Admin
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Warszawa

FAQ

Post autor: Sinner »

  • Spis Treści:
  • Nie mogę się zalogować, mimo, że się zarejestrowałem...
  • Dlaczego nie mogę przy rejestracji wgrać avatarka?
  • Co to za forum i o czym tu się gada?
  • Co robic w razie napotkania problemów?
  • Za każdym razem musze się od nowa logowac, mimo, że zaznaczam opcję logowaia automatycznego. Co z tym zrobić?
  • Czy admini ReiDojo są bogami?
  • Dlaczego po kliknięciu na ikonkę www w mojej sygnaturze pojawia się błąd zamiast strony, którą podałem w profilu?

**************************************************************************************************


Nie mogę się zalogować, mimo, że się zarejestrowałem...
Jeśli masz taką sytuację, wyślij do kogoś z Zarządu Forum email ze swoim dokładnym loginem na forum, żebyśmy mogli odblokowac konto.

EDIT: dział Propozycje i Problemy został otwarty dla gości, więc można nas tam informować o problemach z logowaniem.

Dlaczego nie mogę przy rejestracji wgrać avatarka?
Wgrywanie avatarków przy rejestracji jest wyłączone, można to zrobić po zalogowaniu, klikając na zakładkę "profil".

I to by było na tyle, jesli chodzi o moją wenę twórczą. Jeśli o czymś zapomniałem, to wszelkie dalsze pytania prosze kierować na PW albo email.
Ostatnio zmieniony 8 września 2005 przez Sinner, łącznie zmieniany 9 razy.
Jesteśmy ograniczeni, popadliśmy w stagnację, a lotność myśli jest dla nas zapomnianą legendą.
- Ihei, Rei-Forum.
Sinner
Forum Admin
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: FAQ

Post autor: Sinner »

Zapomniałem dodać, że nowe pytania będą się pojawiały w nowych postach. Dzieje się tak z dwóch powodów:
Pierwsze primo - bo w ten sposób zawsze będzie widać, kiedy pojawi się coś nowego;
Drugie primo - bo w ten sposób mam +1 na liczniku postów :mrgreen:

Co to za forum i o czym tu się gada?
To jest forum poświęcone przedewszystkim kulturze japonskiej (sztuki walk, literatura, kinematografia, historia, manga&anime, itd), a także rozwijaniu/obgadywaniu własnych zainteresowań innego rodzaju (muzyka, film, literatura...).
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2003 przez Sinner, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteśmy ograniczeni, popadliśmy w stagnację, a lotność myśli jest dla nas zapomnianą legendą.
- Ihei, Rei-Forum.
Sinner
Forum Admin
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: FAQ

Post autor: Sinner »

Co robic w razie napotkania problemów?
Wszelkie problemy należy zgłaszać do działu "Propozycje i problemy", który od dziś dostepny jest także dla gości, lub do którgoś z członków Zarządu (szczeguły w temacie Who is Who) na priva lub maila.
Proszę o zgłaszanie wszelkich odkrytych usterek, nawet jeśli wydadzą się trywialne, gdyż, jak wiadomo, diabeł siedzi w szeczgółach...
Jesteśmy ograniczeni, popadliśmy w stagnację, a lotność myśli jest dla nas zapomnianą legendą.
- Ihei, Rei-Forum.
Sinner
Forum Admin
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: FAQ

Post autor: Sinner »

Za każdym razem musze się od nowa logowac, mimo, że zaznaczam opcję logowaia automatycznego.

Należy usunąć plik cookie foka i zalogować się ponownie.

Jak to zrobić?

Cookie na ReiDojo mają postać <NAZWAUŻYTKOWNIKA>@Reidojo.txt, przy czym pomiędzy Reidojo i .txt moż znajdować się cyferka wzięta w nawiasy kwadratowe. Plik ten należy bezwzględnie i brutalnie usunąć. W Windowsach 98 katalog z cookiesami znajduje się w folderze Windows/Temporary Internet Files bądź Windows/Cookies. W XP wchodzimy do folderu Documents and Settings, znajdującym się bezpośrednio na dysku, na którym instalowaliśmy Windowsa (przeważnie jest to dysk C ), następnie klikamy na folder mający tę samą nazwę, co nasz profil w windowsie, a nastepnie wchodzimy do katalogu Cookies (np. w moim przypadku: D:\Documents and Setings\Sinner\Cookies ) i tam ukrywa się nasze podstępne ciacho (ang cookie), które oczywiście nalezy bezwzględnie i bezlitośnie zlikwidować. Po usunięciu ciacha wchodzimy na forum i logujemy się, zaznaczając opcję automatycznego logowania. Od tej pory powinno działać.
Jesli nadal nie działa, to ponownie wchodzimy do katalogu Cookies i sprawdzamy, czy gdzieś nie uchowały się kopie ciacha, różniące się cyferką w nawiasie.

Jesli komuś nie chce się szukać tego konkretnego pliku, to zawsze może usunąc calą zawartość foldera z ciachami. Wadą tego rozwiązania jest to, że teraz wszędzie będziemy się musiali logować od nowa :P

Powyższe rozwiązanie jest skuteczne w większości przypadków, ale może też zależeć od indywidualnej konfiguracji systemu. Jeśli powyższe rady nie pomagają, o pomoc należy zwróci się do osoby, która instalowała nam Windowsa :P
Jesteśmy ograniczeni, popadliśmy w stagnację, a lotność myśli jest dla nas zapomnianą legendą.
- Ihei, Rei-Forum.
Sinner
Forum Admin
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: FAQ

Post autor: Sinner »

Czy admini ReiDojo są bogami?

Nie, my tylko tak wyglądamy (przez skromność).
Jesteśmy ograniczeni, popadliśmy w stagnację, a lotność myśli jest dla nas zapomnianą legendą.
- Ihei, Rei-Forum.
Sinner
Forum Admin
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: FAQ

Post autor: Sinner »

Dlaczego po kliknięciu na ikonkę www w mojej sygnaturze pojawia się błąd zamiast strony, którą podałem w profilu?

Zapomniałeś dodać http:// na początku. Drobiazg, ale ważny.
Jesteśmy ograniczeni, popadliśmy w stagnację, a lotność myśli jest dla nas zapomnianą legendą.
- Ihei, Rei-Forum.
ODPOWIEDZ