zmiany w celu?

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: zmiany w celu?

Post autor: Tomashi »

z polskich stylów nie-walki mieczem to pozwolę jeszcze sobie dodać ju jutsu Goshin Ryu- miks judo i aikido, kempo tai jutsu- coś ala bujinkan ale nie wiadomo o co chodzi, combat 56- cuś ala krav maga

A z walki mieczem to gdzieś na freha dyskutowano o rzekomym legendarnym szermierczym traktacie, tylko że brak najmniejszych przesłanek na istnienie czegoś takiego.

Nie miałbym nic przeciwko temu, by Smail zrobił własny styl. A może zamiast nowego kenjutsu to nową odmiane Aikido? Pomieszanie skutecznego kenjutsu, plus techniki ręczne aikido, troche judo, plus kumite, randori na zasadach tomiki aikido, kumite mieczem na fukuro. Musisz przyznać, takiego tworu jeszcze świat nie widział, a byłoby to o niebo lepsze od starej, cokolwiek zardzewiałej formuły. no i przedstawiałoby to o wiele większa skuteczność i życiowość od aikidoków, którzy często ani o walce wręcz, ani mieczem, dużo nie wiedzą :)

Aiki-smail-do :D
Shouryu

Re: zmiany w celu?

Post autor: Shouryu »

Przypomniało mi sie, że jeden z naczlenych katori'stów w Polsce oddalił sie od "honbu". I najwyraźniej zaczął robić coś swojego. Ale jak to dokładnie wygląda, trzeba by Sakurę pytać.

Zatem , Samilu, inni mogli, to i ty dasz radę. :)


Ps. Kombat69 czy jak tam się nazywa wynalazek pana Majora, to system zabijania przeznaczony dla jednostek specjalnych. Średnio pasuej do tematu. :wink:
keylan
Posty: 123
Rejestracja: 23 grudnia 2010

Re: zmiany w celu?

Post autor: keylan »

Tomashi pisze: A z walki mieczem to gdzieś na freha dyskutowano o rzekomym legendarnym szermierczym traktacie, tylko że brak najmniejszych przesłanek na istnienie czegoś takiego.
nie mieczem a szablą, z tego co pamiętam gdzieś w któryms z pamiętników XVII albo XVIII wiecznych było o tym jakieś wspomnienie czy coś takiego, ale szanse na to że coś takiego gdzies wypłynie są zerowe.

Ten kombat bazuje na BAS3 który utworzył gość który przez wiele lat ćwiczył tae-Kwon do, więc shouryu pasuje jak najbardziej :P
Shouryu

Re: zmiany w celu?

Post autor: Shouryu »

http://www.combat56.pl/

Sorry za oftopa.
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: zmiany w celu?

Post autor: Mr Smail »

moze emi-jutsu :-) 笑み術
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
keylan
Posty: 123
Rejestracja: 23 grudnia 2010

Re: zmiany w celu?

Post autor: keylan »

:lol:
巻貝道
(nie wiem jak szybki jesteś ale jak się w twoim nicku zmieni jedną literkę... :P)
Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiany w celu?

Post autor: Teddy »

Cześć
trenuje sw 28 lat, jakby mi sie nudzilo, nie robilbym tego...
No to szmat czasu uprawiasz sztuki walki, czołem biję mości Tomaszu -
Obrazek

Co do Twojego własnego stylu czy też raczej systemu łączącego elementy z różnych sztuk walki, no to powaaażna sprawa. Piszę systemu bo dla mnie nowy styl czy też raczej nową sztukę walki to ostatnio tylko O'sensei Morihei Ueshiba wymyślił. Wszystko inne to przetwórstwo, no może jeszcze w Brazylii ród Gracie sporo zrobił w jiujitsu. Ale tyle lat treningu sztuk walki daje Ci na pewno podstawy do przemyślen i stworzenia czegoś, czego nie wiem, Twoja w tym głowa :)
W kazdym razie poza pomysłem to jeszcze trzeba się przebić z nim do ludzi, zachęcić. I tu przydało by się coś medialnego, np to co robi ten "mlody samurai" z Japonii, Isao Machii, czyli pokazanie dokładności i precyzji cięć, no i też cięć tych przedmiotów w locie. Po pierwsze taniej wychodzi przecięcie fasolki niż tatami, po drugie coś dla ciebie nowego do ćwiczenia (chyba ze już masz tak wytrenowaną precyzje cięć), a po trzecie gawiedzi by sie spodobało.

Aha jeszcze co do polskich styli czy jaby to tam zwał, no to według mnie na pewno bracia Brudni z Pszczyny sporo wymyślili sami, a to z tego względu, że jak ich wzięło do uprawiania sztuk walki to jeszcze w Polsce nie było nauczycieli czy instruktorów i tak sami z książek i doświadczalnie. Pamiętam byłem pod dużym wrażeniem ich systemu walki.

Pozdrawiam Teddy
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
LM
Posty: 35
Rejestracja: 25 marca 2008
Lokalizacja: Zawiercie

Re: zmiany w celu?

Post autor: LM »

Mr Smail pisze:cwicze jakis czas machanie katanka, mam jakies dany, (...) jakby sam fakt rzezbienia ich do osiagniecia jakiejs blizej nieokreslonej doskonalosci przestal byc dla mnie istotny, coraz bardziej sklaniam sie ku poszukiwaniu sensu bardziej praktycznego w tym co robie...
Problem u ciebie Smailu poleg na tym, że nie masz nauczyciela miecza. Machasz jakieś nieokreślone formy nauczone z kaset i mówisz (piszesz) że osiągngnąłęś jakiś tam poziom. Znajdź sobie nauczyciela to on ci już pokaże że jesteś w lesie z tym swoim "machaniem katanką". Widziałem twoje iaido i jest na poziomie mocno podstawowym.
Moja rada (osoby nieoświeconej zdecydowanie) - znajdź nauczyciela, to przestaniesz mieć problemy egzystencjonalne...

LM
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: zmiany w celu?

Post autor: GrafRamolo »

U! Mocny tekst ale popieram i podoba mi się!!
Shouryu

Re: zmiany w celu?

Post autor: Shouryu »

Mr Smail szuka własnej drogi. Takiej, w której będzi enajlepiej mógł wyrazić siebie.
W czym problem ?
Moze i błazi, ale to jest jego bładzenei i on się na nim uczy.
Robi po swojemu, jego problemi i jego chwała.
Moze w swoim poszukiwaniu celu odkrje cos nowego, albo p[rzypomni cos o czym juz zapomniano?

Smailu, ucz się od najleprzych, ale nie daj sie zapiać w homonto "środowiska".
Czesem trzeba kogoś , kto skruszy beton. :wink:
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: zmiany w celu?

Post autor: Mr Smail »

LM pisze:Problem u ciebie Smailu poleg na tym, że nie masz nauczyciela miecza. Machasz jakieś nieokreślone formy nauczone z kaset i mówisz (piszesz) że osiągngnąłęś jakiś tam poziom. Znajdź sobie nauczyciela to on ci już pokaże że jesteś w lesie z tym swoim "machaniem katanką".
Lukasz, okreslasz cos problemem, tam gdzie ja go nie widze :) ba wlasciwie skad masz pomysl ze to nalezy nazwac wogole? Jestes tak pewien tego co napisales?

Nie bede sie sprzeczal co do okreslonosci mojej formy i zrodel jaj nauczania, kazdy z nas ma swoja wizje co do sensu i celu cwiczenia, kto ma racje, mozliwe ze Ty, mozliwe ze zaden z nas
LM pisze:Widziałem twoje iaido i jest na poziomie mocno podstawowym. Moja rada (osoby nieoświeconej zdecydowanie) - znajdź nauczyciela, to przestaniesz mieć problemy egzystencjonalne...LM
dziekuje za ocene, bylby duzo wartosciowsza gdybym o nia poproscil :-) ale i tak doceniam Twoje slowa, ciesz sie ze tak dbasz o mnie i dobrze mi doradzasz, to cenne i jestem ci wdzieczny

nie odbieraj jednak moich poszukiwan jako problemow egzystencjonalnych :-) raczej szukam fanu niz egzystencji

niemniej pozdrawiam i Tobie takze zycze tego abys dazyl tam gdzie sobie wyznaczyles i aby bylo to tam gdzie znalesc sie powinienes zebys byl spelniony
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: zmiany w celu?

Post autor: Mr Smail »

GrafRamolo pisze:U! Mocny tekst ale popieram i podoba mi się!!
nie mocny, ale egoistyczny :) a ze Ci sie podoba, to ladnie, kazdy ma swoj gust :)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: zmiany w celu?

Post autor: Mr Smail »

Shouryu pisze:Czesem trzeba kogoś , kto skruszy beton. :wink:
nie pcham sie na role mlota :) :) :)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiany w celu?

Post autor: LarsOn »

Szkół miecza przecież w Polsce kilka jest, jedna "lepsza" od drugiej ...

1. http://kenjutsu-ryu.livejournal.com/
2. http://www.kenjutsu.com.pl/
3. http://www.youtube.com/watch?v=TGQK3C7XkNw

Ludziom którzy je założyli zarzuca się zazwyczaj głupotę, brak niezbędnych kompetencji technicznych i inne niechlubne przymioty. Nie są to style które powstały w latach gdy dostęp do sztuk walki w Polsce był mocno utrudniony, żaden z nich nie ma więcej niż kilka lat.
Jak dla mnie ludzie Ci, zakładając że nie działali z chęci zysku, po prostu nie mieli tego czegoś co jest wymagane by ćwiczyć tradycyjne sztuki walki: wewnętrznej dyscypliny, cierpliwości, gotowości do poświęceń, zaangażowania się w trening czy akceptowania autorytetów. A może, tak jak w przypadku pewnej znanej szkoły polskiego karate ambicje wzięły górę nad umiejętnościami ?

Shouryu, napisałeś jedną mądrą rzecz: "ucz się od najlepszych". Uwierz mi, nikt nawet by tu słowem nie pisnął, może co najwyżej pogratulowałby, gdyby Mr Smailu ogłosił że nawiązał kontakt z doskonałym japońskim/europejskim nauczycielem jednej z klasycznych japońskich szkół miecza (a takich są w końcu dziesiątki), został przyjęty na ucznia, jeździ, uczy się, a nauczyciel któregoś razu przyjedzie do Polski poprowadzić otwarte seminarium. Wielu ludzi cieszyłoby się jak dzieci bo zawsze fajnie jako coś nowego i ciekawego, związanego z naszym środowiskiem, się dzieje.

Po co kolejny "styl" jeśli tak wiele starych tylko czeka by je lepiej rozpropagować ? To nie kruszenie betonu, to wyważanie otwartych drzwi.
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: zmiany w celu?

Post autor: Mr Smail »

dla jednych z Was zmudne powtarzanie kata wymyslonego 500 lat temu jest najwazniejsza misja w zyciu, oka, nie oceniam, nie kwestionuje, ba, nawet pochwalam i podziwiam, nie przyszlo by mi do glowy ze moje podejscie jest lepsze od Waszego

co Was sklania do tego, zeby oceniac moje? ze nie wystarcza mi odklepywanie, ale zeby sie cieszyc tym co robie szukam czegos innego?
przeciez mam do tego prawo, tak jak Wy macie do powtarzania zadanego zadania...

miedzy slowami probujesz powiedziec ze brak mi jakis tam cech, jestes pewien? znasz mnie tak dobrze? czy tylko chcesz publicznie podwazyc moja osobe, kryjac sie za jakims LarsOnem, zastanow sie w jakim swetle stawiasz siebie, ale to nie moja sprawa

mam rozne pomysly, na poszukiwanie swojej drogi, japonska szkola nie jest jedyna ktora podazam i ktora bede podazal, pisze tutaj zeby poznac Wasze zdanie na temat niektorych pomyslow i poznalem je, wiadomo ze jednym sie spodoba innym nie, normalka

zastanawia mnie tylko skad nagle taka zlosc i strach w sercach niektorych, ba wrecz pyszlkowatosc? co sie stalo, wylany pot i lzy na trenigu i wygrane mistrzostwa, to dalo Wam pozycje do oceny i strachu o cos?

po co to, mnie nie interesuja Wasze pozycje tylko moja,
dziekuje za Wasze mysli, na temat niektorych spraw, jak zawsze beda mi pomocne

co do nauczycieli
LM pisze: Znajdź sobie nauczyciela to on ci już pokaże że jesteś w lesie z tym swoim "machaniem katanką"
jesli Lukasz ma nauczyciela wlasnie po to, jesli sam jet takim nauczycielem, to nie widze sensu szukania nauczyciela...
ale dzieki tym slowa zrozumialem takze cala sytuacje...

wszyscy ktorzy tak myslicie, nie bojcie sie, nikt Wam nie zabiera opcji bycia tlamszonym, to Wasz wybor - masochizm jest mozliwa forma samospeniania, zycze zebyscie byli szczesliwi w tej drodze

tylko nie odreagowujcie swojego cierpienia na innych
LarsOn pisze:Po co kolejny "styl" jeśli tak wiele starych tylko czeka by je lepiej rozpropagować ? To nie kruszenie betonu, to wyważanie otwartych drzwi.
po 1 nikt jeszcze nie powiedzial ze bedzie jakikolwiek nowy styl, zwlaszcza w mieczu :-)
po drugie jesli uwazasz ze nalezy propagowac to co stare zamiast tworzyc nowe, nie widze problemu, rob to, a innym daj robic to co takze uwazaja za sluszne, przeciez to proste dosyc, nieprawdaz?
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: zmiany w celu?

Post autor: Mr Smail »

keylan pisze::lol:
巻貝道
(nie wiem jak szybki jesteś ale jak się w twoim nicku zmieni jedną literkę... :P)
sorki teraz dopiero zobaczylem :)
ano jesli chodzi o szybkosc to blizje mi slimaka niz zajaca, wiec tez by pasowalo :)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiany w celu?

Post autor: LarsOn »

Mr Smail pisze:miedzy slowami probujesz powiedziec ze brak mi jakis tam cech, jestes pewien?
Nie próbuję nic powiedzieć o Tobie między słowami, nie założyłeś w końcu stylu miecza i jak napisałeś, nie zamierzasz. Dlaczego więc te słowa miałyby dotyczyć Ciebie ?
Mr Smail pisze:co Was sklania do tego, zeby oceniac moje (podejście) ?
Co Ciebie skłania żeby oceniać nasze ? Może robisz to podświadomie, ale słowami "odklepywanie", "żmudne powtarzanie", "tłamszenie", "masochizm" tworzysz pewien pejoratywny obraz tego co robimy. Prawda ?
Mr Smail pisze:zastanawia mnie tylko skad nagle taka zlosc i strach w sercach niektorych, ba wrecz pyszlkowatosc? co sie stalo, wylany pot i lzy na trenigu i wygrane mistrzostwa, to dalo Wam pozycje do oceny i strachu o cos?
Nie wiem gdzie widzisz tą złość i strach ? Tak się składa że nieźle się z tego wszystkiego obśmiewamy :) Co do oceniania to ja się wstrzymałem od oceny Twojej osoby, nawet jeśli twierdzisz inaczej, bo po prostu za słabo Cię znam. Ale wg mnie jeśli wypowiadasz się na publicznych forum to praktycznie każdy ma prawo do oceny tego co piszesz, nie wspominając o ludziach którzy tak jak Ty zajmują się sztukami walki na co dzień.
Mr Smail pisze:jesli Lukasz ma nauczyciela wlasnie po to, jesli sam jet takim nauczycielem, to nie widze sensu szukania nauczyciela...
ale dzieki tym slowa zrozumialem takze cala sytuacje...
Nauczyciel oprócz "pokazywania że się jest w lesie" pokazuje dodatkowo "co zrobić żeby z tego lasu wyjść". Czy to nie zmienia całej sytuacji ? Co do tłamszenia i masochizmu ... :lol:

A żeby nie być posądzonym o "krycie się" za nickiem.
Nazywam się Adam Bieniak, ćwiczę iaido i jodo. よろしくお願いします.
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
LM
Posty: 35
Rejestracja: 25 marca 2008
Lokalizacja: Zawiercie

Re: zmiany w celu?

Post autor: LM »

Mr Smail pisze:dla jednych z Was zmudne powtarzanie kata wymyslonego 500 lat temu jest najwazniejsza misja w zyciu, oka, nie oceniam, nie kwestionuje, ba, nawet pochwalam i podziwiam, nie przyszlo by mi do glowy ze moje podejscie jest lepsze od Waszego
(...)
mam rozne pomysly, na poszukiwanie swojej drogi, japonska szkola nie jest jedyna ktora podazam i ktora bede podazal, pisze tutaj zeby poznac Wasze zdanie na temat niektorych pomyslow i poznalem je, wiadomo ze jednym sie spodoba innym nie, normalka
"Centrum Sztuk Japońskich „Kokoro Kan” zajmuje się propagowaniem i nauczaniem zagadnień związanych z kulturą dalekiego wschodu. Szczególnie bliska jest nam kultura japońska, a specjalizujemy się w nauczaniu sztuk walki."

hmmm... jedno piszesz na forum, drugie na stronie...

Może napisz otwarcie na swojej stronie, że nie interesuje cię odklepywanie starych form japońskich, ale wymyślanie własnych. Kultura Japonii to hierarchia gdzie "młody uczy się od starego", nie "wymyślę sobie swoje bo stare jest za stare".

Jak dla mnie to wykorzystujesz jakieś nazwy, mniej lub bardziej popularne (aikido, iaido, kendo) do robienia biznesu. Jesteś o krok od tsunami i doskonale o tym wiesz.

Ja mam 34 lata i mnie nie wciśnie się kitu. Wypowiadasz się Tomku na forum publicznym to i możemy oceniać wszystko co robisz. Zresztą chyba po to uruchomiłeś ten topic (i inne, równie bzdurne), po to wrzucasz na youtube swoje pokazy, żeby ludzie je docenili bądź nie. A przynajmniej ocenili. Oto i moja ocena - robisz popelinę i krzywdzisz swoich uczniów.

Łukasz Machura (co by znów mi nikt nie zarzucił, ze noname jestem).
LM
Awatar użytkownika
Jan Chodkiewicz
Posty: 62
Rejestracja: 23 lutego 2010
Kontakt:

Re: zmiany w celu?

Post autor: Jan Chodkiewicz »

A któryś z Was - LM i LarsOn mógłby pokazać swoje Iaido? Może macie też filmy z pokazów? Ćwiczeń kontaktowych/ sparingów? Albo jakikolwiek inny dowód na to, że wasze wypowiedzi to cokolwiek innego niż słowa?
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiany w celu?

Post autor: LarsOn »

Jak dla mnie "nie ma problema", jeśli LM też go nie widzi to wrzucimy link do filmu na którym jesteśmy obaj.
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
LM
Posty: 35
Rejestracja: 25 marca 2008
Lokalizacja: Zawiercie

Re: zmiany w celu?

Post autor: LM »

Jan Chodkiewicz pisze:A któryś z Was - LM i LarsOn mógłby pokazać swoje Iaido? Może macie też filmy z pokazów? Ćwiczeń kontaktowych/ sparingów? Albo jakikolwiek inny dowód na to, że wasze wypowiedzi to cokolwiek innego niż słowa?
Nie mam na jutjubie nic mojego. Ej.... mam :) Oto film z ostatnich ME Iaido w Paryżu. Zawody drużynowe. Kręcił to chyba jakiś Szwed. Pierwszy po lewej to ja (LM) ostatni to Adam (LarsOn).

http://www.youtube.com/user/bhoas#p/u/2/cdeyo9-ZqGQ

Pytanie tylko - po co to? Z tego filmu g* widać. Poza tym to co ci mam Janie za film wysłać? Jak piję piwo z moim nauczycielem??? Przecież tu nie chodzi o to kto ładniej macha mieczem, ale o to czy ktoś ma się od kogo uczyć czy nie. No ale pooglądać sobie możecie. Nota bene - przegraliśmy tą walką wejście do finałów na ME :/
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: zmiany w celu?

Post autor: Mr Smail »

LM pisze:Zresztą chyba po to uruchomiłeś ten topic (i inne, równie bzdurne),
wlasciwie powiedziales to co istotne Lukasz, coz moge dodac, masz prawo myslec i mowic co chcesz, Twoja sprawa.

jesli nic wiecej nie masz do dodania w tej sprawie oposc watek i daruj sobie szydzenie ze mnie, ja nie podejem tego wyzwania, bo Ty nie podjemiesz mojego kiedu Ci rzuce wiec zakonczmy to na tej prezentacji pogladow

oby piwo ktore pijesz ze swoim nauczycielem mniej mialo goryczy a wiecej miodu...
powodzenia na drodze
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: zmiany w celu?

Post autor: Mr Smail »

LarsOn pisze:Tak się składa że nieźle się z tego wszystkiego obśmiewamy :)
zycze milego obsmiewania, nie bede komentowal
LarsOn pisze:A żeby nie być posądzonym o "krycie się" za nickiem.
Nazywam się Adam Bieniak, ćwiczę iaido i jodo. よろしくお願いします.
mnie takze milo Cie poznac, aczkolwiek widze, ze z jednej strony mnie atakujesz, a z drugiej mowisz ze Ci milo... prawdziwy japonczyk z ciebie... :-) pozdrawiam
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiany w celu?

Post autor: LarsOn »

A Ty ciągle o tym atakowaniu, ja tylko napisałem swoje zdanie odnośnie nowych szkół miecza oraz potrzeby posiadania nauczyciela. To że się nie zgadzamy w tych materiach nie oznacza że Cię atakuję.
Co innego że Ty przedstawiłeś nas jako "klepiących" stare formy, stłamszonych masochistów, ale spoko, z takich rzeczy właśnie się obśmiewamy ;)
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
Shouryu

Re: zmiany w celu?

Post autor: Shouryu »

Niema wyjścia. Ustalić kto ma racje, na ubitej ziemi. :wink:
Czyż nie tak Mr Samil ? 8)
ODPOWIEDZ