Walka mieczem japońskim a europejskim - porównania i wymiana

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walka mieczem japońskim a europejskim - porównania i wymiana

Post autor: kerikawon »

Właśnie coraz bliżej. Z niecierpliwością czekam kiedy na imprezie DESW pojawi w końcu przedstawiciel JSW z federokataną, choćby tylko na krótki sparring. I nie chodzi tu o żadne napinanie, tylko o wymianę doświadczeń i przyjacielską atmosferę. Tomek pierwszy przełamał lody. Czas aby inni przedstawiciele JSW poszli tą drogą.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Shouryu

Re: Walka mieczem japońskim a europejskim - porównania i wymiana

Post autor: Shouryu »

Qba i jego III Najemny z Rzeszowa działają od 2005, regularnie jeżdżą na turnieje. Dzięki nim widok na imprezie XVstkowej ludzi w japońskich zbrojach przestał szokować.
2008 byłem na SMDF'ie i... nic. Nie zauważyłem jakiejkolwiek potrzeby informacji o szkołach japońskich. Co więcej , byłem zszokowany poziomem nieiwedzy na podstawe tematy w dziedzinie japońskiej szermierki.
Smail nie był u was sam, tylko z Grafem. Zapomniałeś?
Graf po W3 wyraził swoje zdanie.
Keylanowi i jego szkole wielokrotnie proponowałem odwiedziś sekcje Katori. Jak do tej pory nie poszli. Na kendo również.

A to są sytuacje tylko z uczestnikami tego forum. Kendoka z VBudo sparował wiele razy z Krisem. Ale jakoś wszystkim to umknęło.
Takie sytuacje można by mnożyć.

I co to znaczy :

Kod: Zaznacz cały

Czas aby inni przedstawiciele JSW poszli tą drogą.
?

Smail jest wywrotowcem i rwolucjonistą. :wink: Ciasno mu w pewnych konwencjach sw. I nieustannie szuka Drogi. Zatem się z wami bawi. ( taka szybka interpretacja - Smailu nie obrażaj się :P )
Z niecierpliwością czekam kiedy na imprezie DESW pojawi w końcu przedstawiciel JSW z federokataną, choćby tylko na krótki sparring.
Eh... Tyle razy było to wałkowane. I dalej nie dociera. To Muhammad miał interes do góry, więc do niej przyszeł. Nie odwrotnie.

Tak w ogóle, nie zauważyliście kto ostał się w temacie? Może wyciągnijcie z tego wreszcie wnioski.
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walka mieczem japońskim a europejskim - porównania i wymiana

Post autor: kerikawon »

III najemna to rodzaj RR co mnie ani ziębi ani grzeje. Z przyjemnością zobaczyłbym zaproszenie na polską imprezę JSW w której będą odbywały się sparringi na broń metalową w konwencji jak na filmie. Chciałbym to zobaczyć na żywo nawet jako publiczność. Wybacz Shouryu że zakłóciłem twój spokój.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Walka mieczem japońskim a europejskim - porównania i wymiana

Post autor: Tomashi »

Miejmy nadzieje że dialogi te uda sie podtrzymać i że dalej będzie sie rozwijać współpraca między-stylowa. :)
Ja się zastanawiam, czy można stworzyć holistyczny styl, który potrafiłby połączyć najlepsze cechy miecza japońskiego i europejskiego.

Ja ma pytanie odnośnie filmu- czy ktoś potrafiłby potwierdzić, że ci Japończycy to adpeci Ono ha Itto Ryu?
Shouryu

Re: Walka mieczem japońskim a europejskim - porównania i wymiana

Post autor: Shouryu »

Nie wiem o co chodzi ci z ty spokojem. Ale ok.

Zastanawiam sie, czy piszesz poważnie czy dla zgrywy?
Widzisz jaki jest odzew na Rei, na VB. Jak mało osób jest zainteresowanych klikaniem w sieci, a co dopiero bawieniem sie w koedukację.

Nie wiem jak jest na freszce i podobnych.

Chcesz coś zrobić? Załóż forum, albo stronę. Rozreklmuj w sieci. Ściągnij ludzi. Chętnie pomogę. Inaczej, możemy bić pianą, a życie będzie sie toczyło swoim torem.
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Walka mieczem japońskim a europejskim - porównania i wymiana

Post autor: Mr Smail »

sprawa jest prosta
DESW szukaja form walki
JSW szukają form
jedni i drudzy nie mają wiele wspólnego jako całość.
są w JPS osoby zainteresowane walką oraz w DESW zainteresowane pewną japońską metodyką i myślę że na takiej płaszczyźnie będzie się budowała współpraca, czyli jednostkowa.
Poza tym każdy uważa że robi coś lepszego i już
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
keylan
Posty: 123
Rejestracja: 23 grudnia 2010

Re: Walka mieczem japońskim a europejskim - porównania i wymiana

Post autor: keylan »

^^ bardzo mądry post, na pewno nie wyjdzie nam pełna koedukacja - i bardzo dobrze każdy powinien zachować swój charakter, niepodobałoby mi się ani japonizowanie DESW ani zbyt mocne europeizowanie JSW. Są płaszczyzny współpracy i myśle że to warto rozwijać.
kerikawon pisze:III najemna to rodzaj RR co mnie ani ziębi ani grzeje. Z przyjemnością zobaczyłbym zaproszenie na polską imprezę JSW w której będą odbywały się sparringi na broń metalową w konwencji jak na filmie. Chciałbym to zobaczyć na żywo nawet jako publiczność. Wybacz Shouryu że zakłóciłem twój spokój.
Kuba i chłopaki z 3ciej są bardzo fajnymi ludźmi i polecam spotkania z nimi :)
ODPOWIEDZ