Japońskie noże kuchenne na Allegro - opinia

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Japońskie noże kuchenne na Allegro - opinia

Post autor: Kurokami »

nie wiedziałem do jakiego miejsca to przypiąć ale chyba mnie nikt nie zgani jeśli zapytam tutaj.
co myślicie o tych nożach sprzedawanych na Allegro: http://allegro.pl/noz-japonski-sekiryu- ... 75887.html
czy ktoś z Was ma może coś z tej firmy? warto to kupić?
potrzebuję oczywiście do kuchni - wiem że można kupić super noże za dużą kasę ale pytam akurat o te.
ewentualnie czy w takim przedziale cenowym za nóż znacie jakąś alternatywę - oczywiście Made in Japan :?:
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Japońskie noże kuchenne na Allegro - opinia

Post autor: norinaga »

Osobiście nie miałem do czynienia, ale jak wrzuciłem na knives.pl w szukajkę to coś tam się pokazało do poczytania.
Awatar użytkownika
adis
Posty: 3
Rejestracja: 27 marca 2008

Re: Japońskie noże kuchenne na Allegro - opinia

Post autor: adis »

ja proponuję: http://www.japanesechefsknife.com/products.html
nóż otrzymałem po 3 dniach :)
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: Japońskie noże kuchenne na Allegro - opinia

Post autor: Kurokami »

a można wiedzieć adis ile w sumie zapłaciłeś i jakie noże zamawiałeś?
Awatar użytkownika
adis
Posty: 3
Rejestracja: 27 marca 2008

Re: Japońskie noże kuchenne na Allegro - opinia

Post autor: adis »

Za IN-1 Wa Petty 150mm od Izuma 76$ plus 7$ przesyłka. O ile dobrze pamiętam płatność w systemie peypal. Szybciej dostałem paczkę z Japonii niż zamówioną w tym samym czasie w Polsce ;-). Obecnie będę oszczędzał na No.37 Deba 165mm od FUJIWARY (może jak $ trochę jeszcze spadnie)
Awatar użytkownika
adis
Posty: 3
Rejestracja: 27 marca 2008

Re: Japońskie noże kuchenne na Allegro - opinia

Post autor: adis »

Osobiście nie zdecydował bym się na nóż, który pokazałeś, 53HRC to trochę mało, już Fiskars robi "niby japońce" o twardości 55HRC, a na tej stronie którą podałem wcześniej noże zaczynają się od 59-60 HRC...
ODPOWIEDZ