Warszawskie Warsztaty Walki W3

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

bedzie okazja beda rady :)
teraz zapracowany jestem mocno, nowe dojo robie...
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Hej jak juz zrobiłeś zajrzyj na forum ARMA.
Mam nadzieję że terminy spasują i się http://www.arma.lh.pl/smf/index.php?top ... en#msg7650 zobaczymy
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

jeszcze nie zrobilem, ale moze zdaze....
najwyzej poogladam znowu hahahah :-)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Z najwyższą przyjemnością, znowu wysłucham twoich uwag a i wezme jakąs lekcję.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

przyjemność będzie obustronna
może pomyślicie nad jakąś godzina dla mnie na trenig z Wami?
nie narzucam sie ale może sie do czegoś Wam przydam :-)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Wystepuje indywidualnie nie jako organizator.
Impreza jest organizowana przez Marcina Surdla(Vectir) i to on układa plan imprezy. Ja osobiście nie biorę udziału w warsztatach Ringen więc jeśli ty też je sobie odpuszczasz,to mamy wtedy czas. Sądzę że Jan Chodkiewicz też z chęcią poświęciłby czas na wymiane doświadczeń.
Myślę że jakiś mały warsztat prowadzony przez ciebie może być naprawdę sporą atrakcją. Samo przybliżenie filozofi oraz podejscia do treningu, a przedewszystkim wykazanie przydatności trenowania powtarzalnych sekwencji walki w twoim rozumieniu , da sporo do myślenia, stronie DESW.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

Pogadaj z Marcinem, może coś wynajdzie dla nas oficjalnie, zaproponuj mu taki trening, myślę że się zgodzi :-)

Wiesz indywidualnie to możemy się spotkać i pogadać ale znając Jana będzie to ciągła wymiana zdań, z tendencja do ustalania lepszości :-)

a ja wolałbym na spokojnie :-)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Na PW.Wszystko chyba idzie w dobrą stronę. Adam Marek myslał też o prezentacji porównawczej w mieczu, cokolwiek to znaczy.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

no idzie idzie, zobaczymy do czego dojdziemy :-)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

to jakieś info zamieść :-)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Wrzucam z ARMA

ARMA-PL ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników DESW, na trzecie spotkanie z Warszawskimi Warsztatami Walki, czyli W3. Impreza łączy w sobie cykl warsztatów oraz turnieje walki długim mieczem. W tym roku, także w kategorii kobiet!

W tej edycji W3 postanowiliśmy zorganizować dla Was warsztaty, które mają stać się przede wszystkim impulsem, do rozwoju już posiadanej wiedzy i umiejętności. Dla tego zaprosiliśmy instruktorów, którzy nauczą nie tylko jak walczyć, ale i jak do walki się przygotować. Będzie zatem trochę praktyki i trochę teorii. Będą ćwiczenia, monologi, potem dyskusje, a na koniec okazja do tego co w DESW najciekawsze, praktycznej weryfikacji. Oto tegoroczni instruktorzy:

- Jan Chodkiewicz (Fechtschule Gdańsk) - przeprowadzi zajęcia poświęcone szeroko rozumianym umiejętnościom obrony w Długim Mieczu. Od podstawowych ćwiczeń używania postaw jako zasłon zabezpieczających, przez obronę rąk, tak często trafianych podczas sparingów, do umiejętnego używania uderzeń w defensywie i kontrze.

- Michał Pajda (ARMA-PL Bielskobiała, Polska) – nuczy Was jak poza treningami przygotowywać fizycznie swoje ciało. Pokaże jakie ćwiczenia wykonywać, gdy nie ma się dostępu do przyrządów. Opowie o tym co robić aby zyskać jak najwięcej pod kontem DESW. Przybliży też podstawowe zasady dobrze przeprowadzonej rozgrzewki. Michał zawodowo jest rehabilitantem medycznym, na swoim seminarium wystąpi zatem nie tylko jako nasz kolega ale także jako ekspert w tej dziedzinie.

- Jakub Brych (Krav Maga Hiszpania/ Polska) – Combat instructor w International Krav Maga Federation, Tactical Knife Fighting Instructor HSRT (High Stress Reaction Training), Specjalista Close Protection. Pan Brych poprowadzi warsztaty poświęcone walce nożem, w wydaniu współczesnym. Przybliży techniki walki nóż kontra nóż i opowie o realiach walki tą bronią, dodatkową atrakcją będzie zapoznanie z technikami walki nożem wraz z pistoletem. Krav Maga i DESW ma więcej wspólnego niż można by się spodziewać, dlatego na W3 zaprosiliśmy właśnie Pan Brycha, wymiana doświadczeń pomiędzy naszymi konwencjami może przynieść wiele pożytku i ciekawych wniosków. Warsztat ma ograniczoną liczbę uczestników (24 osoby), o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń!

Ważna informacja. W3 odbędą się w nowym miejscu, w Hali Sportowej OSiR Tarówek przy ulicy Ossowskiego 25. http://www.osirtargowek.waw.pl/popups/D ... =17&docs=5 Jest to nowoczesna i przestronna hala sportowa, bardzo dobrze skomunikowana z centrum Warszawy. W sąsiedztwie hali znajdują się także noclegi, które opcjonalnie będzie można wykupić.

Nagrodą główną w turnieju Długiego Miecza mężczyzn, będą rękawice produkcji Sparing Gloves Barbary Chlebowskiej http://www.sparringglove.com/

Ramowy plan imprezy:

22 września, sobota:
11:00-11:15 rozpoczęcie imprezy
11:30-13:00 warsztat Michała Pajdy
13:15-14:45 warsztat Jana Chodkiewicza
14:45-16:00 przerwa obiadowa
16:10-17:40 warsztat Jakuba Brycha
17:50-20:00 Turniej Długiego Miecza kobiet

23 września, niedziela
10:00-14:30 Otwarty Turniej Długiego Miecza
14:30:15:00 zakończenie imprezy

REJESTRACJA

http://thearma.pl/w3/rejestracja

Płatności:

100 zł opłata do 31 sierpnia
80 zł opłata do 31 sierpnia dla członków FEDERA (dopłata finansowana jest przez Federację, która jest partnerem wydarzenia)
120 zł opłata po 31 sierpnia
100 zł opłata po 31 sierpnia dla członków FEDERA (dopłata finansowana jest przez Federację, która jest partnerem wydarzenia)

W szczególnych wypadkach istnieje możliwość rozłożenia wpłaty na dwie raty. W takim przypadku proszę o kontakt na adres warszawskie.warszaty.walki@gmail.com

Opłata zawiera: uczestnictwo w warsztatach, uczestnictwo w turnieju, koszulkę (tylko w przypadku rejestracji do 7 września) oraz obiad pierwszego dnia.

Osoby towarzyszące: bez opłat

50 zł opłata dodatkowa za nocleg. <- http://www.gkptargowek.pl/hotel
UWAGA!!! termin zgłoszeń na nocleg upływa 1 września.

Dane do przelewu:

Alior Bank
10 2490 0005 0000 4000 1796 8141
Piotr Paprzycki
ul.Panasa 8/29
10-691 Olsztyn

W szczególnych wypadkach istnieje możliwość rozłożenia wpłaty na dwie raty. W takim przypadku proszę o kontakt na adres warszawskie.warszaty.walki@gmail.com

Dalsze szczegóły zostaną wkrótce umieszczone na stronie www.thearma.pl Zapraszamy wszystkich do udziału w trzeciej edycji Warszawskich Warsztatów Walki.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Dla zachęty, do oglądania turnieju jedna z walk.

http://www.youtube.com/watch?v=ilz4n8NtK2Q
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Mała korekta programu, części turniejowej;

http://arma.lh.pl/w3/W3.html

22. września, sobota

11:00-11:15 rozpoczęcie imprezy
11:30-13:00 warsztat Michała Pajdy (Pliometryka dla DESW)
13:15-14:45 warsztat Jana Chodkiewicza (Zasłony w długim mieczu)
14:45-16:00 przerwa obiadowa
16:10-17:40 warsztat Jakuba Brycha (Walka nożem)
17:50-20:00 Eliminacje do turnieju długiego miecza kobiet

23. września, niedziela

10:00-14:00 Eliminacje do otwartego turnieju długiego miecza
14:00-15:00 Finały turnieju długiego miecza kobiet i turnieju otwartego
15:00-15:15 Zakończenie imprezy

http://arma.lh.pl/w3/W3.html

Zapraszamy także publiczność sądzę że emocję będą spore.

[ Dodano: Wto 12 Sie, 2014 ]
Do rozpoczęcia kolejnej edycji Warszawskich Warsztatów Walki 2014 pozostało 59 dni . ;D
Szczegóły można już znaleźć tu: http://arma.lh.pl/w3/Warszawskie_Warszt ... 14/W3.html

oraz dla niewolników FB tu : https://www.facebook.com/events/1520065 ... 1/?fref=ts

Jak zwykle serdecznie zapraszam.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
ODPOWIEDZ