Warszawskie Warsztaty Walki W3

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Witam wszystkich.

Wstępnie informuję.
W3 zaplanowane zostało na 17-18września 2011. Impreza poświęcona głównie długiemu mieczowi, odbędzie się na Obiektach Sportowych SGGW przy ulicy Ciszewskiego 10, czyli w tym samym miejscu co w zeszłym roku. Z wielką radością chcielibyśmy też spotkać na imprezie, naszych kolegów z tego forum.

Koszt uczestnictwa w samej imprezie nie będzie większy niż 60 zł (dogrywamy jeszcze szczegóły ze sponsorami).

Nocleg w hotelu z soboty na niedzielę, to 70 zł od osoby (mamy ten sam hotel co w zeszłym roku - Hotel Aramis - niestety jest droższy niż ostatnio, to z racji prezydencji i ogólnego poruszenia w stołecznym hotelarstwie).

Na miejscu będziemy tradycyjnie organizować wypad na obiad do pobliskiej stołówki studenckiej, naprawdę konkretny obiad będzie w cenie ok 15 zł.

Poproszę wszystkich zainteresowanych o wysłanie zgłoszenia uczestnictwa na adres piotr.kuszaba@gmail.com, a w nim proszę zawrzeć: Imię i nazwisko i koniecznie informacje czy mamy rezerwować dla zgłoszonej osoby miejsca w hotelu (mamy krótki czas potwierdzenia rezerwacji więc proszę nie zwlekać).

O opłaty będziemy Was prosić później gdy ustalimy dokładną kwotę.

Pozdrawiam
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Przekazuje; dostaliśmy wczoraj informację z hotelu, że do poniedziałku 22 sierpnia musimy określić wielkość rezerwacji, podpisać wstępną umowę i zapłacić zaliczkę.

Dla tego nie zbędę są nam informacje od chętnych na nocleg. Koszty noclegu dla jednej osoby przypomnę to 70 zł. Jeśli nie zbierze się ok 35 osób, tak taniego noclegu nie udam nam się zagwarantować.

Z racji wymaganej zaliczki zainteresowanych noclegiem prosimy o potwierdzenie rezerwacji przelewem:

mBank
25 1140 2004 0000 3502 3598 1268
Piotr Paprzycki
Panasa 8/26
10-691 Olsztyn

W tytule przelewu proszę wpisać: rezerwacja hotelu imię i nazwisko.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
Jan Chodkiewicz
Posty: 62
Rejestracja: 23 lutego 2010
Kontakt:

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Jan Chodkiewicz »

Wspaniale! Mam nadzieję Graf że nie opuścisz takiej okazji. Do zobaczenia.
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

Graf, to moze na ten termin ustalimy nasze spotkanie ze zbiorowym cieciem tatami i zaliczymy 2 imprezy w jednym terminie?
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: GrafRamolo »

O super pomysł. Jestem za. będzie można poćwiczyć, czy tylko popatrzyć? Chętnie nauczył bym się czegoś nowego.

Mnie hotel nie dotyczy bo mieszkam kilometr od sggw.
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

mnie chyba ktoś tam przenocuje, to też bez hotelu :-)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

@ jeśli pytasz grafie o W3 to zawsze można się czegoś nauczyć, impreza przebiega w ten sposób, że pierwszego dnia, odbywają się seminaria na sali oraz sparingi i czas wolny dla dyskusji o technice, popartych czasami indywidualnymi argumentami w szrankach. I tu liczymy na was. Niestety nie dysponuje na razie planem imprezy. Drugiego dnia odbywa się turniej.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Ramowy plan imprezy wygląda następująco:

Sobota
12.00 - Początek imprezy
12.30 - 14.00 - Warsztaty Tomka Maziarza nt. poruszania się podczas walki
14.30 - Obiad
15.30 - 18.00 - Sto Walk
18.30 - 19.30 - Wolne walki
20.00 - zamknięcie sali, początek części towarzyskiej

Niedziela
10.00 - przygotowania do turnieju
11.00 - początek turnieju długiego miecza
15.00 - ogłoszenie wyników turnieju
16.00 - zamknięcie imprezy

Pozdrawiam serdecznie!
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: GrafRamolo »

Mnie osobiście interesowała by tylko sobota, sparingi i turniej to już wasza impreza. Ja chętnie pouczę się czegoś.
Shouryu

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Shouryu »

Grafie, czegoś sie nauczysz. Np. podejścia chłopków do treningu, sparrowania itp. Obejżysz sprzęt ochronny. Pobawisz się mieczem. Tyle że... to chyba wszystko. Dla kogoś niezaznajomionego z tematem może to być atrakcja.
Ale popraw mnie Kerikawon, jeśli się mylę, ale właściwie cała impreze jest po to, by powalczyć. A ewentualne prelekcje są tylko malutkim ozdobnikiem. :roll:
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: GrafRamolo »

Mi to wszystko jedno, ufam chłopakom że mają sporo do zaoferowania, a mam tak blisko że głupio było by nie skorzystać z okazji poznania czegoś nowego.
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Graf sama twoja obecność będzie wydarzeniem.
Warsztaty Tomka Maziarza to coś co na pewno mogę ci polecić.
Będzie o czym pogadać, będzie kiedy popróbować, i porównać koncepcję, Będzie też podobno paru ludzi z kosmosu. To też zawsze warto zobaczyć, jak ich pomysły są rozbijane w puch przez takich wyjadaczy jak TY.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: GrafRamolo »

Kerikawon, ale wazelina się polała ;)
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Masz... ;) A gdybyś jeszcze przytargał KOP'a lub kogoś bardzo jak i TY krytycznie otwartego, kto potrafi merytorycznie pokazać nasze błędy.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Shouryu

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Shouryu »

Graf urusł do rangi gury, nie tylko w kwestii opraw. 8)
GrafRamolo pisze:Mi to wszystko jedno, ufam chłopakom że mają sporo do zaoferowania, a mam tak blisko że głupio było by nie skorzystać z okazji poznania czegoś nowego.
Tylko uprzedzam, zebyś nie był zawiedziony. Poza specyfiką broni, nihil novi.
:roll:
Aż prawie zaczynam żałować, ze tej imprezy nie zobaczę. Graf vs setka fighterów, chcących pokazać czyje kung fu jest lepsze. :twisted: Zapowiada sie dzień pełen atrakcji. :wink:
Oby MrSmailu przybył na czas... :D

Ps. Stolyca zagłębiem sztuk walki wszelakich. Keri, mogliście wysłać zaprzenia do róznych "innstytucji". Np. Szkoły Samurajów. Najwyżej by się wypieli. Ale wy przynajmniej mogli byście powiedzieć że próbowaliście.

Ps. 2 Grafie, nie weźmiesz ze sobą ekipy z Budojo ?
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Dlaczego uważasz że ktoś tu ma kogoś konfrontować ???
Coś ty, byłem u Grafa raz i mogę się tylko o nim oraz jego kolegach wyrażać z dużym szacunkiem i uznaniem. Fakt ze to co robimy jest dla Niego trochę tematem nieznanym, jest własnie dobry. Popatrzy świeżym okiem, bez uprzedzeń. Acha, pamiętajcie o obuwiu, sala ma super nowoczesną nawierzchnię, w piękny sposób zrywającą skórę ze stóp.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: GrafRamolo »

A to dokładnie gdzie tam przy basenie?
I właśnie co należy zabrać jakiś dres, buty? A sprzęt jaki? Ja mam tylko boken więc chyba nie ma sensu go brać.

Ja tam żadnym guru nie jestem w żadnej kwestii, oprawy robię z nudów a ćwiczę bo poprawia mi to moją samoocenę ;)
Ostatnio zmieniony 13 września 2011 przez GrafRamolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

jak znam życie to główne wejście, prowadzące do siłowni, oststnia sala z lewej strony. Weź ubiór sportowy, obuwie halowe, jesli masz maskę, możesz też zabrać shinaje jeśli masz. Ja mogę zabrać dodatkowe westery. Jeśli będziesz chciał posparować na stali to cię ubierzemy w nasze przepocone graty. Nic nie bój. To ie są imprezy typu międzynarodowych zawodów Kendo. To raczej ukierunkowany i jakoś tam usystematyzowany zlot kumpli od miecza. Do jakich i ciebie zaliczam. Co do turnieju w niedzielę, warto zostać, na żywo inaczej to wszytko wygląda niż na YT. Dochodzą emocje adrenalina itp.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

hej
jakieś informacje dla przyjezdnego z prowincji...
co jak gdzie itp. żeby się na miejscu nie okazało że coś mogłem a nie zrobiłem lub nie mam :-)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Adres Ciszewskiego 10, główne wejście, cały czas prosto, ostatnia sala sąsiadująca z siłownią.
http://mapa.targeo.pl/adres/Obiekt+spor ... GW~2731366. Co potrzebne.
Sprzęt sportowy, buty halowe, maska szermiercza, może być jakaś broń treningowa, no chyba ze posiadasz wester miecza długiego.
Uśmiech na twarzy, i przygotowany referat z opracowanym pokazem na delikwentach. Choć referat niekoniecznie. Nie wiem czy będziesz jechał prosto z podróży czy razem z Bartoszem. Jeśli masz pomysł na coś ciekawego pisz w ciemno do Maćka Talagi - maciektalaga(at)gmail.com Jeśli chcesz wystartować w turnieju, to przeczytaj http://feder.org.pl/images/pdfs/reg_dlugi_miecz_1_1.pdf .

Jeśli jeszcze masz pytania pytaj na forum Arma.

http://www.arma.lh.pl/smf/index.php?top ... 01#msg6801

Edit; właściwie dlaczego nie masz wziąć ze sobą ulubionej broni, w sumie mógłbyś parę rzeczy pokazać i nas pouczyć. To samo dotyczy Grafa, praca na mieczu w jego wykonaniu bardzo mi się podobała
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Shouryu

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Shouryu »

Czekam na wiecej materiałów fot/video, oraz obszerniejszą relację pisaną. 8)
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

http://www.vimeo.com/29368720

Powinno wystarczyć.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: Mr Smail »

fajne video
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
kerikawon
Posty: 174
Rejestracja: 20 lipca 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawskie Warsztaty Walki W3

Post autor: kerikawon »

Właśnie a ty się wykpiłeś, jakimś tam cięciem w którym i tak jesteś dobry.
Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią..... numer GG 5588919 na okrągło
ODPOWIEDZ