The Challenge

Hmm, no chyba wszystko jasne, chodzi o fabularne oczywiscie.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

The Challenge

Post autor: Tomashi »

Filmweb: Trzeciorzędny bokser Rick Murphy zostaje przypadkowo wplątany w krwawe porachunki dwóch japońskich rodów. Konflikt dotyczy bezcennych samurajskich mieczy, których pozbawiony został Yoshida, syn książecej rodziny. Dokonał tego jego młodszy brat Hideo. Rick ma dostarczyć jeden z nich do Japonii. Chcąc przeżyć, musi opanować sztukę walki na miecze i stanąć po stronie zwycięzcy

ciekawe sceny walki, ładnie używane jujutsu, za fabułę nie ręcze ale sam film ciekawy. A tu z kolei link:

http://www.youtube.com/watch?v=YFK1ZSVs ... re=related
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: The Challenge

Post autor: Shirotatsu »

Hehe pamiętam ten film, to zdaje się w nim japoński kowal wykuwał miecz z pakietu, którym była zrolowana blacha :lol: strasznie mnie to rozśmieszyło.

Generalnie sam film fajny, jak to filmy sztuk walki z tamtych lat.

Edit - to jednak inny film też już oglądałem - ten który miałem na myśli był z Chamberlanem
Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: The Challenge

Post autor: Kagetora »

Nie, Shiro - zrolowana blacha była w "Hunted" z Christopherem Lambertem, Joan Chen, Johnem Lonem, Yoshio Haradą i Yoko Shimadą :) Lambert zawsze występował w filmach z lipą o nihon-to w tle, np. w "Nieśmiertelnym 3", gdzie Mako kuje na wstępie (czołówka)miecz (obejrzyjcie dokładnie :roll: )...
Wspomniany przez Tomashiego film z Glenem Scottem i starszawym już Toshiro Mifune to drugorzędna produkcja kina akcji chyba z końca lat 80.(?) Hollywoodzkie ciateczko z japońskim lukrem z tofu :wink: Ale przy obecnej "potędze" programu TV da się obejrzeć :lol:
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: The Challenge

Post autor: Shirotatsu »

No tak Kagetora - coś mi się pomerdało z tm Chamberlanem. :lol:

W tym "Nieśmiertelnym" to przynajmniej jakoś w miarę wygląda to kucie.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: The Challenge

Post autor: Tomashi »

CHristopher lAMBERt + John LON= Chamberlon/Chamberlan? ;)
Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: The Challenge

Post autor: Kagetora »

Uhmmm - tylko głownia po wyjęciu z wody (hartowanie) uzyskuje u mistrza ujemne sori :oops: Owszem może się pewnie zdarzyć (Ty wiesz przeciez najlepiej!), ale na filmie się takich nieudanych prób pokazywać nie powinno, jesli mamy uwierzyć w mistrzostwo kaji :lol:
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: The Challenge

Post autor: Shirotatsu »

Miałem na myśli samo kucie :wink:
Ale w paru filmach z tego co pamiętam ( Chociaż jak pokazał Tomashi - mój to rozumowania bywa zawiły i wybiórczy :lol: )
całkiem dobrze był pokazany proces lub jego fragmenty - choćby w tak wyszydzanym Ostatnim Samraju.

Ale i takj najbardziej podoba mi się reklama Mazdy : http://youtu.be/-73RJ92-Z2A
Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: The Challenge

Post autor: Kagetora »

Kucie i szlifowanie masz też na japońskim "Gojo-e"...
A Mazda - bardzo fajna. sam o tym jakiś czas temu tu pisałem :)
O, tu: http://reidojo.com/forum/viewtopic.php?t=2235
ODPOWIEDZ