Zastawki w FUIGO

Dział poświęcony własnoręcznemu wykonywaniu broni Japońskiej. Pytania, porady.

Moderator: Zarząd

bocian
Posty: 13
Rejestracja: 25 czerwca 2012

Zastawki w FUIGO

Post autor: bocian »

Witam, zrobilem sobie fuigo ale mam problem ze szczelnoscia przy zapadkach/zaworach, chodzi o to ze jak tlocze powietrze do wylotu to polowa powietrza ucieka mi przez wlasnie zastawki, ktore maja za zadanie sie otwierac gdy wtlaczam powietrze do pudla, nie mam zielonego pojecia jak to uszczelnic, prosze o pomoc :)
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: yakiba »

Pokaż zdjęcie bo inaczej trudno coś poradzić
bocian
Posty: 13
Rejestracja: 25 czerwca 2012

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: bocian »

http://desmond.imageshack.us/Himg836/sc ... es=landing


wylot
http://desmond.imageshack.us/Himg687/sc ... es=landing

zasys
http://desmond.imageshack.us/Himg513/sc ... es=landing




troche nasyfilem tam bo zakleilem dziury i byla tylko jedna ktora zasysala i wysysala powietrze i wlecial mi tam wegiel i popiol jak widac zastawki sa na sznurku zmontowalem na potzrebe zdjec tylko 2 zastawki pozdrawiam[/url]
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: yakiba »

Zdjęcia niewiele pokazują ale wydaje mi się ,że fuigo nie jest kompletne a co do samych zastawek to klapki są za grube i maja złe mocowanie powinny luźno zwisać na pasku skóry( może być inny materiał)wtedy powietrze je łatwo przyciągnie a tak przy prawie sztywnym mocowaniu nie mają szans na przyssanie się do ścianki.
bocian
Posty: 13
Rejestracja: 25 czerwca 2012

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: bocian »

Dzieki za rady, mam pytanie: czy dobrym pomyslem beda gumki recepturki zamiast paska skozanego. I czy zastawki w ksztalcie scietego stozka i chude na 2-3 mm beda dobre? i tak jakos nie widze ze jak beda luzem wisiec to przylegna do powierzchni (mysle ze i tak przez szpare wpadnie powietrze i zacznie te zastawki wypychac) :) i jeszcze taki maly off topic z jakiego materialu mozna zrobic pochwe ale chodzi mi o wew. strone zeby miecz nie przecial pochwy pzry wkladaniu wykladaniu ii jeszcze jedno pytanko hehe: czy mozna miec naostrzony miecz i nim cwiczyc (jak na razie wiem, ze nie mozna ale moze jakos legalnie da sie to zalatwic) pozdrawiam
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: yakiba »

Chodzi o to żeby materiał na , którym wiszą zastawki był przyczepiony do zastawki od strony przeciwnej do wlotu powietrza , może to byc taśma bawełniana albo pasek materiału a zastawki najlepiej prostokątne np ze sklejki.
Na temat robienia sayi jest cały temat na forum wszystko tam jest z linkami do stron włącznie, o fuigo też jest temat zze zdjęciami, a co do ostrego miecza to można oczywiście nim trenować od II dan. chociaż to różnie w różnych klubach.
bocian
Posty: 13
Rejestracja: 25 czerwca 2012

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: bocian »

a co to jest II dan, ogolnie mi chdozi o to ze chcialbym machac sobie szabelka ale nie na zadnych zajeciach tylko u siebie w ogrodku i nie chcialbym miec niescislosci z policja jakby mi ostry miecz w domu znalazla

a co do tego sayi to no heh wy tu po mongolsku piszecie, a ja nic nie rozumiem hehe :)) dlatego nie znalazlem o tym nic na foum dla mnie to jest pochwa na miecz i tyle ;p dzieki za odp.
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: norinaga »

Możesz mieć ostry miecz w domu, prawo jeszcze tego nie zabrania.
Co do saya to jest to japońska nazwa pochwy, a że jest to forum poświęcone japońskiemu mieczowi, to zazwyczaj używamy japońskiego nazewnictwa, można ją zrobić z olszyny, albo buka, ewentualnie z brzozy, tylko drewno musi być dobrze wysuszone, a "wejście" do pochwy nazywa się koiguchi, można je zrobić z rogu bawoła albo metalu.
Żeby miecz nie przecinał pochwy przy wyciąganiu to po prostu trzeba nauczyć się go właściwie wyciągać .
Zeby nie było OT to tu trochę o fuigo
http://forums.dfoggknives.com/index.php?showtopic=17349
Shouryu

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: Shouryu »

bocian pisze:i jeszcze jedno pytanko hehe: czy mozna miec naostrzony miecz i nim cwiczyc (jak na razie wiem, ze nie mozna ale moze jakos legalnie da sie to zalatwic) pozdrawiam
:lol:

Ustawa o broni i amunicji też byłą na forum. Rozpatrywana wielokrotnie, zawsze z tym samym wnioskiem końcowym. Podpowiem tylko, że zgoła innym niż twój. :wink:
keylan
Posty: 123
Rejestracja: 23 grudnia 2010

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: keylan »

bocian pisze: nie chcialbym miec niescislosci z policja jakby mi ostry miecz w domu znalazla
http://www.romb.org.pl/assets/files/bib ... licona.pdf

Broń biała poza ostrzami ukrytymi oraz nunczaku, pałkami obitymi metalem i kijami bejsbolowymi możesz mieć do woli, nie są uznawane za broń i w razie użycia ich niezgodnego z prawem będą klasyfikowane jako niebezpieczne narzędzie (np taką klasyfikację mają ataki kiboli w krakowie przy użyciu maczet).
bocian
Posty: 13
Rejestracja: 25 czerwca 2012

Re: Zastawki w FUIGO

Post autor: bocian »

to znowu ja dorobilem reszte rzeczy tzn te male pudelko z boku dodalem wiecej zastawek i zmienilem zastawki, dziala tylko jak ruszam w jedna strone, jak ciagne w swoja strone to powietzre ucieka przy tym kijku bo nie potrafie zalepic tego szczelnie, powiem wam jak to dziala owszem dmucha ale zeby ruszyc tlokiem to tak jakby podniesc 50 kg sztange......
cos zawezylo mi sie na srodku podczas klejenia cholera, chyba zbuduje sobie jakis wiatrak na korbke i bede nim kercil w te palenisko, bo nie dam ardy tym ruszac : ) poakzalbym fote ale nie ma tu na forum jak swatwic a imageshack potzrebuje erjestarcji zeby wysalc zdj, pozdro
ODPOWIEDZ