Muzyczka, konkretnie teledyski

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzyczka, konkretnie teledyski

Post autor: yakubu »

Znam, znam... szkoda, że człowiek nie ma czasu na kicanie :(
Awatar użytkownika
Zoisaite
Moderator
Posty: 128
Rejestracja: 23 listopada 2003
Lokalizacja: wwa

Re: Muzyczka, konkretnie teledyski

Post autor: Zoisaite »

czasem trzeba podjac dojrzala decyzje - isc spac czy na wskoczyc na mate :P
Awatar użytkownika
Dr.Agon
Posty: 12
Rejestracja: 17 listopada 2007
Lokalizacja: Polska

Re: Muzyczka, konkretnie teledyski

Post autor: Dr.Agon »

Ja osobiście lubię muzykę japońską, czyli JPop i JRock. Teledyski są...hm...bardzo żywe i inne niż inne teledyski rock/pop.
h0rant
Posty: 157
Rejestracja: 2 czerwca 2006
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń

Re: Muzyczka, konkretnie teledyski

Post autor: h0rant »

Zapoznałem się trochę z tematyką JRocku i JPopu i szczerze mówiac na dłuższą metę nie przypadł mi do gustu. Muzyka wydaje mi się strasznie wtórna i powtarzalna, nie zaskakuje pomysłowością. Wsłuchiwałem się w albumy D.E.G, Devil Kitty, trochę Miyavi i prawdę mówiąc nie wyczuwałem większej różnicy, każdy zespół płynie z podobnym "prądem", mało który kawałek zapada w ucho; może to kwestia języka.
Japończycy mają taka tendencję, że staraja sie czasami podpatrzeć jak jakiś element wykonuje się na Zachodzie i później, we własnych warunkach, go odtworzyć-tylko, że nie zawsze dobrze na tym wychodzą-i tak jest z rockiem japońskim. Czasami wydaje mi się, że widzę pewne inspiracje, tylko, że sztucznie odtworzone, tak jakby jrockowcy naprawdę "nie czuli" o co w nim chodzi. Ale to moje zdanie.

Polecam natomiast Origę, jeżeli ktoś lubi muzykę operową-rosyjska wokalistka o fantastycznym głosie, zrobiła sporą karierę w Japonii, współpracowała przy produkcji soundtracków do takich anime jak GiTS: SAC, sama wydała sporo albumów, niestety w Polsce niedostępnych.
Awatar użytkownika
Dr.Agon
Posty: 12
Rejestracja: 17 listopada 2007
Lokalizacja: Polska

Re: Muzyczka, konkretnie teledyski

Post autor: Dr.Agon »

To jest najgorsze. Mało przedmiotów takich jak soundtracki czy płyty wokalistów/wokalistek japonskich są trudno dostępne w Polsce.
ODPOWIEDZ