architektura - Centrum Manghha

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

Centrum Manghha w Kraq...?

Niefajne, zero klimatu...
1
25%
Robi wrazenie...
3
75%
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Tuszek
Posty: 161
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

architektura - Centrum Manghha

Post autor: Tuszek »

Witam
Jakie jest wasze zd na temat wspolczesnej jap architektury? ja jakos nie mogę sie do niej przekonac...
np Manghha - budynek, "wystroj" wnetrza... ehh nie bylem zachwycony...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: architektura - Centrum Manghha

Post autor: GrafRamolo »

Zadales niezle rozlegle pytanie. Wspulczesna architektura bywa zadziwiajaca, a muzeum w krakowie nie nalezy jusz do takich nowosci ma swoje ladnych pare lat i do swpulczesnej architrektury bym go nie zaliczyl.

Co do samego wystroju i klimatu cusz moim zdaniem moglo by byc tam genialnie ale jak zwykle finanse. Ale niema co marudzic i tak nie jest tam fatalnie przynajmniej dzialaja dosc aktywnie i to sie liczy.
Awatar użytkownika
Tuszek
Posty: 161
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Re: architektura - Centrum Manghha

Post autor: Tuszek »

Powinienem bardziej sprecyzowac moja wypowiedz :D
Poprostu nie poczulem tam wogole klimatu japonskiego wiec sie zawiodlem (wyłaczając aktualna wystawę)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: architektura - Centrum Manghha

Post autor: GrafRamolo »

To prawda brakuje tam dobrej reki ale miej na uwadze ze napewno kokosuw nie zbijaja bo polska to zacofany kraj i malo kogo interesuje jakas tam sztuka a w szczegulnosci japonska ja bym im bil ogulnie brawa za to ze jakos sie trzymaja.
eSqr
Posty: 3
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Hajot Hakados

Re: architektura - Centrum Manghha

Post autor: eSqr »

ja chciałabym zwrócić uwagę że nie jesteśmy w Japoni tylko w Krakowie, a centrum znajduje się bardzo blisko starówki więc postawienie budynku który w każdym calu nawiązywałby do architektury japonskiej byloby dziwne, a tak bardzo ladnie wpasowuje sie w linie brzegowa
Zakuć, Zdać, Zapomnieć, Zapić
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: architektura - Centrum Manghha

Post autor: GrafRamolo »

Racja przy projektowaniu nie wolno zapominac o stylistyce pozostalych elementuw jak istniejaca jusz architektura, krajobraz, ukrztaltowanie tereny. Ale chociasz dobze wspulgra z linia brzegu to moim zdaniem nijak sie ma do zabytkowej staruwki. Ale czego tu wymagac to jest polska my jestesmy tak 30 lat za zachodem i u nas dopiero co poniekturzy sobie takie zeczy uswiadamiaja a ci co cos potrafia dawno jusz wyjechali.
ODPOWIEDZ