ninjutsu

Czyli sztuki walki wręcz. To co każdy samuraj musi umieć i wiedzieć.

Moderator: Zarząd

Czy wiesz co to jest ninjustu ?

Czas głosowania minął 4 sierpnia 2004

wiem
3
50%
nie wiem
0
Brak głosów
wszystko wiem
0
Brak głosów
nic nie wiem
1
17%
elvis żyje
2
33%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Hyakusen
Posty: 189
Rejestracja: 3 lutego 2004

ninjutsu

Post autor: Hyakusen »

chyba najlepsza strona poświęcona tej tematyce, wyczerpująca temat

http://www.realultimatepower.net/
Awatar użytkownika
Hatamoto
Posty: 300
Rejestracja: 26 stycznia 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: ninjutsu

Post autor: Hatamoto »

Wszystko fajnie.....ale w ankiecie zabrakło odpowiedzi "wiem, że nic nie wiem (Sokrates)" - łać. "scio me nihil scire"

:P
"Gdy forma zewnętrzna stwarza mozliwość, tresc przyjdzie, aby ja wypelnic"
Awatar użytkownika
Tuszek
Posty: 161
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Re: ninjutsu

Post autor: Tuszek »

:D
a tak na powaznie- ci ninja ze stronki mają kimona zalozone odwrotnie (tak sie zaklada kimona na nieboszczykuf) hmmm frapujące 8)
norbisan
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2004
Lokalizacja: Śląsk

Re: ninjutsu

Post autor: norbisan »

NIedawno bardzo znany i ceniony na całym swiecie nauczyciel opowiadał jak pierwszy raz spotkał sie z NINJUTSU w latach 70 w Japoni
Alez piekna angielska mowa zapytał sie co to jest :) :) :)
Pozdrawiam
P.S. Szanuj lasy i Ty też możesz zostać PARTYZANTEM
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: Chifuretsu »

Jeśli link wyczerpuje temat i nikt nie będzie o ninjutsu dyskutował, to bardzo proszę przenieść link do tematu linkowego, a ja ten wyrzucę.
Obrazek
Cichy Wiatr
Posty: 55
Rejestracja: 8 września 2004
Lokalizacja: Strefa Cienia

Re: ninjutsu

Post autor: Cichy Wiatr »

Wiem, ale nie wiem jak mam głosowac.
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: Chifuretsu »

Ankieta była ustawiona na konkretny okres czasu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Hatamoto
Posty: 300
Rejestracja: 26 stycznia 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: ninjutsu

Post autor: Hatamoto »

Nie, ankieta nie jest ma nieograniczony czas. Kazdy moze glosowac tylko raz, wiec moze w tym problem.
"Gdy forma zewnętrzna stwarza mozliwość, tresc przyjdzie, aby ja wypelnic"
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ninjutsu

Post autor: marciniak »

dziwne, miecze na tym linku nie są takie jak ninja używali :?

i w ogóle stronak strasznie prymitywna, wiekszosć to pierdoły.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: Chifuretsu »

Radosne, nie powiem, zwłaszcza hasło "ninja stars" :lol: . Interesujące, mówić o stronie tego typu per "wyczepująca temat" 8) .
Obrazek
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: [KoP] »

A może ktoś z Was posiada jakieś informację na temat bitwy pod Sekigaharą, gdzie po raz pierwszy do walki wystawione zostały oddziały ninja? Bardzo poszukuję opisu tej bitwy (z czystej ciekawości :) ).
Awatar użytkownika
Hyakusen
Posty: 189
Rejestracja: 3 lutego 2004

Re: ninjutsu

Post autor: Hyakusen »

marciniak pisze:dziwne, miecze na tym linku nie są takie jak ninja używali :?

i w ogóle stronka strasznie prymitywna, wiekszosć to pierdoły.
ermmm..............ta strona to generalnie żart.
[KoP] pisze:A może ktoś z Was posiada jakieś informację na temat bitwy pod Sekigaharą, gdzie po raz pierwszy do walki wystawione zostały oddziały ninja? Bardzo poszukuję opisu tej bitwy (z czystej ciekawości :) ).
jest książka wydawnictwa "Bellona" ( dla informacji, nie reklamy ) zatytułowana "Bitwa pod Sekigaharą - dośc kompletne i wiarygodne małe kompendium na ten temat. kosztuje ( chyba ) do 25 złotych. polecam.
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: Chifuretsu »

Ha, widzisz, to ta, o której Ci mówiłam dzisiaj :) . Tylko nie wiem, czy jest teraz w którejś z naszych księgarni, bo, szczerze mówiąc, ostatnio jej nie widzialam :? .

Ale pewnie przydałoby Ci się parę informacji szybciej, niż za parę dni, jak już ją upolujesz... Postaram się coś znaleźć :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: [KoP] »

Będę musiał się w takim razie rozejrzeć, upolować i przeczytać :). Ale jak wspominałem interesuje mnie głównie oddział ninja, jak do teog doszło, jak wyglądali, jak walczyli... Szczerze mówiąc gdybym ja zobaczył przed sobą odział shinobi to naszłaby mnie tylko jedna myśl:
"Zykle walczą w cieniu, czy tutaj są równie skuteczni... Czekaj, przecież moje ciało rzuca cień!" :)
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: Chifuretsu »

Nie mam pojęcia, jak byli ubrani, ale nachodzi mnie niejakie wrażenie, że czarne maski i stroje na polu bitwy mogły wyglądac trochę... nie na miejscu :) . Zresztą zapytaj sensei Tengu, on jest fachowcem od ninja i ich historii.
Obrazek
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: [KoP] »

Tak zrobię, ale najpierw chcę się forumowiczom dać wykazać :)
Awatar użytkownika
Arisu
Posty: 56
Rejestracja: 27 grudnia 2003

Re: ninjutsu

Post autor: Arisu »

to ja napiszę co ja pamiętam.
z tego co sensei Tengu opowiadał najbardziej mi w głowie utkwiło, że ninja wcale nie nosili tych masek zakrywających twarz. na poparcie zaproponował powalczyć efektywnie w czymś co blokuje usta i nos. oglądając filmy dokumentalne o ninjutsu czy ninpo faktycznie ćwiczący nie noszą ani tych kapturów ani chust na twarzy. sytuacje, w których je mają na sobie (a raczej cały ten rynsztunek znany nam z takich filmów jak np. "Amerykański ninja" z Dudikoffem) to takie, gdzie się zasadzają na ofiarę i np. wyrzucają mu pod nos truciznę. A są słynni ze swoich trucizn i sposobu ich wyrabiania, a następnie aplikowania. Jesli większość z nich byla aplikowana albo oddechowo albo skornie, to wtedy ten mocno pozakrywany ubior ma sens. Ale cały czas to są sytuacje typu zasadzka. Czyli szybko i skutecznie unieszkodliwić przeciwnika, przy minimum wysiłku. Myślę, że na polu walki mimo wszystko obowiązywał i inny strój i inne zasady. tyle ja i moja pamięć wybiórcza oraz moja prywatna teoria, poparta jedynie obeserwacją.
百发-百中
Bai3Fa1-Bai3Zhong4
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: [KoP] »

Co do stroju jakoś się nie dziwie, zwłaszcza, że walka nie tołyczła się w krzakach przy świetle księżyca ;p .
A ciekwy jestem, jak i w końcu poszło, jaka była ich skuteczność, czy naprawde siali takie spustoszenie, czy może byli raczej atakiem psychologicznym?
Tetsudo
Posty: 11
Rejestracja: 22 czerwca 2005
Lokalizacja: Małopolska

Re: ninjutsu

Post autor: Tetsudo »

Strasnie tandetne wydaje mi sie Ninjutsu ...znacyz sie ludzie którzy chca zostac jak oni zabójcami w 2,5 roku :)
Generlanie to ja chce wykonywac takie miecze jak Shirotatsu... Lecz wiem ze mało jeszcze potrafie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: ninjutsu

Post autor: Chifuretsu »

Wiesz, to jest spora róznica, ludzie a sztuka... Jest mnóstwo takich, co chca zostac samurajami w rok, ale to jakoś IMHO nie deprecjonuje iaijutsu :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Mizusashi
Posty: 171
Rejestracja: 28 marca 2005
Lokalizacja: Sopot

Re: ninjutsu

Post autor: Mizusashi »

Ciekawy filmik o broni "samurajów". Osobiście mi to wygląda na broń raczej stosowaną przez ninja.

http://www.spikedhumor.com/articles/276 ... oplay=true
"Baruh hashem ha'Meshiah, Jeshua. Baruh hashem Adonai."
Awatar użytkownika
Prorok
Posty: 14
Rejestracja: 11 października 2004
Lokalizacja: Poznań

Re: ninjutsu

Post autor: Prorok »

http://www.shadowsclub.pl/index.php ostatnio coś takiego widziałem w necie......ktoś coś wie na ten temat ? może ktoś z wawy pójdzie na...przeszpiegi :D 8)
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: ninjutsu

Post autor: MadSun »

Jesli sie nie myle to jest Taijutsu, przynajmniej soke ten sam. Ten styl jest dosc popularny w Dublinie

http://www.bujinkan.ie/
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: ninjutsu

Post autor: Sakura »

Dr Masaaki Hatsumi jest dość popularny właśnie jeśli chodzi o ninjutsu. Wydaje filmy o nauczaniu naprawdę dziwnymi rodzajami broni i z drugiej strony stara się być postacią medialną.
Mnie cała gadka o ninjutsu lekko bawi, ale jeśli ktoś chce w to ćwiczyć to dlaczego nie.

A propo w zakładce historia klubu jest ciekawy wywiad gdzie Pan M. Lisowski ciekawie odnosi się do tego (3 pytanie) kto może ćwiczyć ninjutsu. "Nie wszyscy, tylko najsilniejsi mistrze karate..."
Ewentualnie twierdzi że ninjutsu jest najwyższym stopniem w karate, a ja tutaj nie widze wielkiego związku z karate. Chociaż myślę że może to jest po prostu chęć przełożenia ludziom w tamtych czasach tego czym są sztuki walki na jakiś zrozumiały dla nich język, i stąd karate.
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
Prorok
Posty: 14
Rejestracja: 11 października 2004
Lokalizacja: Poznań

Re: ninjutsu

Post autor: Prorok »

dr Massaki Hatsumi, z tego co wiem, był po prostu jedną z pierwszych osób, które zaczęły otwarcie mówić o ninjitsu, po to by ludzie nie utożsamiali go tylko z amerykańskimi filmami.

A co do tego karate...my teraz mamy i tak luksus...duży wybór i w ogóle...a kiedyś było tylko karate ;) Więc pewnie tak jak mówisz Sakura, odwołał się do karate jako do czegoś co ludzie kojarzą.
ODPOWIEDZ