ninjutsu

Czyli sztuki walki wręcz. To co każdy samuraj musi umieć i wiedzieć.

Moderator: Zarząd

Czy wiesz co to jest ninjustu ?

Czas głosowania minął 4 sierpnia 2004

wiem
3
50%
nie wiem
0
Brak głosów
wszystko wiem
0
Brak głosów
nic nie wiem
1
17%
elvis żyje
2
33%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: ninjutsu

Post autor: Ihei »

Moja opinia na ten temat się nie zmienia od lat - moim zdaniem ninja to legenda, a tzw. ninjutsu to kombinacja różnych stylów, której nadano nazwę mroczną i tajemniczą, w celach komercyjnych. Nie wierzę w ninja wierzę w zwykłych szpiegów i morderców. Ale ktoś się zapewne nie zgodzi...
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
RaV
Posty: 18
Rejestracja: 2 czerwca 2009

Re: ninjutsu

Post autor: RaV »

Znow odgrzewam kotleta
www.ninjutsu.com.pl
Bujinkan Shiden Dojo
Zapewne wiara oznacza zdolność widzenia tego co można zobaczyć ale każdy ma swe teorie na ten temat
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ninjutsu

Post autor: marciniak »

Pewnie masz rację w ostatnim zdaniu ale ta wiara bywa boleśnie weryfikowana.

Jako ze lubię sobie pochodzić na dojach o podpatrywać co robią inni i jak robią, to poszedłem na jakieś ninjitsu w Manchesterze i szybko z niego wyszedłem.

Stek bzdur.
Katsumushi Dojo Manchester
RaV
Posty: 18
Rejestracja: 2 czerwca 2009

Re: ninjutsu

Post autor: RaV »

Co takiego Przyjacielu usłyszałeś i zobaczyłeś co tak bardzo Cię zniesmaczyło? Serio ciekawy jestem?
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ninjutsu

Post autor: marciniak »

RaV pisze:Co takiego Przyjacielu usłyszałeś i zobaczyłeś co tak bardzo Cię zniesmaczyło? Serio ciekawy jestem?
Wykonywanie technik rodem z matrixa, podczas gdy zwykly prawy prosty i lewy krzywy zawsze toruja sobie droge do celu.

Bieganie w czarnych strojach, rodem z amerykanskich filmow.

Opowiadanie bajek z ninjach.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ninjutsu

Post autor: Tomashi »

Marcinika, czy to był może Bujinkan? Czy jakieś inne super-combat-ultra-shadow-warriors-dojo?
Awatar użytkownika
Robert Kudelski
Posty: 31
Rejestracja: 2 lutego 2009
Lokalizacja: Wawa

Re: ninjutsu

Post autor: Robert Kudelski »

Hmm a dlaczego zaraz "stek bzdur"?. Że ninjutsu jest przereklamowane przez Sho Kosugi i Michaela Dudikoffa? Może i tak ale to równie historyczne szkoły walki jak Shin czy Shinto Ryu. Marciniak masz rację, że czasami wystarczy prawy prosty. Ja też mam problem obserwując kolegów z aikido, że robią te dziwne przewroty i dźwignie zamiast użyć kolana czy łokcia. Ale sztuka to sztuka, nie można jej pozbawić tradycji. Część z nas ćwiczy techniki miecza, wykonując zawiłe techniki zamiast wykonać proste uderzenie pozbawiające przeciwnika ochoty na walkę.
Być może niektóre szkoły ninjutsu trochę przesadzają z "hokus-pokus", ale czymś trzeba przyciągnąć uczniów :)
pozdr
robert_kudelski
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ninjutsu

Post autor: marciniak »

kudi pisze:Hmm a dlaczego zaraz "stek bzdur"?. Że ninjutsu jest przereklamowane przez Sho Kosugi i Michaela Dudikoffa? Może i tak ale to równie historyczne szkoły walki jak Shin czy Shinto Ryu. Marciniak masz rację, że czasami wystarczy prawy prosty. Ja też mam problem obserwując kolegów z aikido, że robią te dziwne przewroty i dźwignie zamiast użyć kolana czy łokcia. Ale sztuka to sztuka, nie można jej pozbawić tradycji. Część z nas ćwiczy techniki miecza, wykonując zawiłe techniki zamiast wykonać proste uderzenie pozbawiające przeciwnika ochoty na walkę.
Być może niektóre szkoły ninjutsu trochę przesadzają z "hokus-pokus", ale czymś trzeba przyciągnąć uczniów :)
Nie neguje ninjitsu jako sztuki tak jak nie neguje aikido, iaido czy jakiejkolwiek formy ruchu zwanej sztuka walki.

Neguje ze ide do sekcji, gosc mi opowiada jakies powymyslane kocopoly traktujac mnie jak glupka, pokazuje mi naszywki na stroju treningowym i potem kaze robic jakies bzdury mowiac ze to samoobrona.

W tamtej sekcji majacej treningi w garazu dosc szybko zakonczylem praktyke po tym jak mi gosc z ktorym cwiczylem wkladal palce do oczu mowiac ze to samoobrona. Wiec mu powiedzialem w walce na ulicy przeciwnik sie rusza nie stoi i czeka na technike i w sytuacji ulicznej jego wkladanie palcow do oczu jest tym samym czym film star wars. Science fiction. Nie bardzo w to uwierzyl wiec zaczalem sie ruszac jak na ulicy nie dajac mu podejsc, podkoczyl do mnie i nadzial sie na piache, potem zasygnalizowalem ile by atakow z piesci trafilo w jego glowe zanim dojdzie do sibie po pierwszym. Dostal dosc mocno ale nie tak mocno jak by dostal na ulicy.

Dlatego wlasnie to neguje. Nie lubie bajek.

Tradycja? Ok bawimy sie w tradycje.

Samoobrona? Ok wiec robimy samoobrone a nie wymyslunki czy techniki realne 300 lat temu.

Dzisiaj albo masz noz albo twarde buty i szybkie piesci. Cala filozofia. Sztuk walki do walki na ulicy nie trzeba.

Tomashi - to nie byl Bujinkan tylko jakies dojo tu w Swindon na przedmiesciach Manchesteru. Nie pomne nazwy. Moze i to byl ten Bujinkan, nie wiem. Kumpel tez nie pamieta nazwy.
Katsumushi Dojo Manchester
RaV
Posty: 18
Rejestracja: 2 czerwca 2009

Re: ninjutsu

Post autor: RaV »

No tak - zapewne wpadles na hokusy czy inne pokusy jakichs zwariowanych ludzi - poszukaj w Menchesterze jest na pewno Dojo Bujinkanu z prawdziwego zdarzenia, hehe smieszna ta historia o tych palcach - smieszna, a zarazem smutna bo podszywajacych sie jest bardzo duzo, tych ktorzy licza na to ze samo slowo ninja juz czyni ich wielkimi (nawet w centralnej polsce aikido + jakies formy survivalu nazwal ktos sobie ninjutsu) - to caly system filozoficzno bojowy i taktyczny itd. tego nie mozna ubrac w slowa w krotkich wypowiedziach na temat naszywek na gi - j a nie nosze naszywek i nawet nie interesuje kto ma jaki pas lub skarpety - wystarczy ze cos potrafi dobrze wykonac, niekoniecznie stosujac dokladnie to na ulicy gdzie nie ma na to miejsca i czasu, w ninjutsu tak jak w kazdej prawdziwej sztuce bojowej liczy sie wiele aspektow to cale traktaty zapisane w zwojach Densho przekazywane przez Hatsumi'ego dla Shihanów, a następnie dla nauczycieli i uczniów.
h0rant
Posty: 157
Rejestracja: 2 czerwca 2006
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń

Re: ninjutsu

Post autor: h0rant »

Hmm, Marciniak może coś na to kopyto?

http://www.ninjutsu.pl/

Przeglądałem stronę, praktykiem nie jestem, ale rzecz wydaje mi się strasznie guślarska, szczególnie stopnie rodem z fantasy.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Robert Kudelski
Posty: 31
Rejestracja: 2 lutego 2009
Lokalizacja: Wawa

Re: ninjutsu

Post autor: Robert Kudelski »

Rozumiem Cię Marciniak, ale ja również drążę temat ninjutsu, bo sam w sobie jest ciekawy :)
h0rnat podał nowy link, a tam w pierwszych słowach czytamy - "Sztuka walki Konigun Ninnjutsu powstała ponad 800 lat temu w Japonii. Jednym z jej podstawowych elementem jest walka wręcz - stosowanie konkretnych technik oraz dźwigni, walka w stójce i w parterze oraz sparingi z jednym i wieloma przeciwnikami". Pomijając gramatykę muszę przyznać, że dawno nie słyszałem określenia "walka w stójce" :) Tak się drzewniej mówiło. Skoro ta szkoła powstała 800 lat temu to można im chyba wybaczyć takie sformułowania :) Ale już określenia "Polskie Zgromadzenie 2008" (czyli obóz szkoleniowy) czy "Polski Hołd 2009" (czyli seminarium) mogą potwierdzać przypuszczenia Marciniaka, że są szkoły które mają więcej wspólnego z science fiction niż japońską tradycją :)

Ale proponuje obejrzeć film z treningów... jesli sie nie boicie że jakiś ninja zaskoczy Was w nocy: http://www.youtube.com/watch?v=HLsNRpJ_axI
pozdr
robert_kudelski
RaV
Posty: 18
Rejestracja: 2 czerwca 2009

Re: ninjutsu

Post autor: RaV »

Odgrzewam kotleta po raz kolejny - specjalnie go przypalając - www.ninjutsu.com.pl
Awatar użytkownika
Robert Kudelski
Posty: 31
Rejestracja: 2 lutego 2009
Lokalizacja: Wawa

Re: ninjutsu

Post autor: Robert Kudelski »

Przypalanie może doprowadzić do spalenia nawet najsmaczniejszego dania :)
Trudno się odnieść do Twojej szkoły, chociaż strona wygląda na profesjonalną (drobne uwagi przesłałem Ci na maila). Ale obecność japońskich nauczycieli może być gwarantem kultywowania tradycji tej sztuki walki. Odnoszę to do mojego powyższego maila, bo jestem zniesmaczony filmikami ze szkoły www.ninjutsu.pl, które przypominają mi przygotowania do "ustawek".
pozdr
robert_kudelski
RaV
Posty: 18
Rejestracja: 2 czerwca 2009

Re: ninjutsu

Post autor: RaV »

To znaczy "moja" szkoła - taaak ze względu na przynależność i uczęszczanie - własnością nie jest - jest to szkoła stworzona w Polsce przez Remigiusza Bordę mojego nauczyciela (teraz w sobote bedzie 2 rok - nazwany ładnie Dniami Śliwy), który kultywuję tradycję Ninjutsu w Polsce - no cóż co do Kunin - jest to "szczep" - tak szczep który posiada podobne kamae i kihon w basicu co Bujinkanie reszta faktycznie wygląda jak to nazwales jak przygotowanie do ustawek musiałbym na zywo zobaczyc ich ruchy bo po filmikach ich taihenjutsu jest okropne - no nie maja dobrego nauczyciela - takie sytuacje czesto tez widac na anglojezycznych filmach nawet w Bujinkanie i mowie tu powaznie - cos strasznego, cos co odpycha i zniesmacza - pozdrawiam
h0rant
Posty: 157
Rejestracja: 2 czerwca 2006
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń

Re: ninjutsu

Post autor: h0rant »

A ja w kwestii linka, który podesłałem chciałbym dodać, że w kilku momentach na filmach doszło do naprawdę poważnie wyglądających uderzeń. Polecam też przejrzeć galerię zdjęć z treningów, piorą się aż miło.

Ogółem jestem zniesmaczony. Nie wygląda to na dojrzałe działania, ale na zabawę. Może i się mylę, ale dla mnie dobry pokaz SW, to taki który obywa się bez chamskiej agresji, krwi i zbędnych obrażeń. A filmiki zdają się chcieć tym epatować, jakby same występowanie ww. czynników na treningu stanowiło o jego wartościowości.
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ninjutsu

Post autor: marciniak »

Właśnie oglądam ten filmik.... Oni nie mają pojęcia o co chodzi w walce i co chodzi w samoobronie. To znaczy że mają do dupy trenera, bo po uczniach poznać mistrza...

Wykonują techniki których ja nigdy bym się nie odważył wykonać np. rzut poświęcenia prosto nad sobą, gościu nawet nie układa ciała nieco bokiem. Przecież nie każdy mu poleci, większość mu nie poleci a co poniektórzy mu wdepną w jaja bo ma w tym momencie nieosłonięte. No i inne techniki jak się sami kładą czy wykonują ataki podobne do ataku obranym bananem itp.

Te pokazówki jeden na kilku... Co oni wyprawiają? Co to ma k...a być? Dorastałem na ulicy gdzie dostawałem w mordę nieraz co drugi dzień. Potem była sala treningowa gdzie niewiele się w tej materii zmieniło a spędziłem na niej od 15 roku życia jakieś 16 lat ćwicząc sztuki walki. Po tych latach praktyki wiem jedno - wygrywasz z więcej niż z jednym kiedy nie dopuszczasz więcej jak jednego do siebie, ruszasz się cały czas zmieniając pozycję i walisz tak aby goście padali na ryj. Oni robią coś wręcz przeciwnego - stoją w miejscu i pchają się w sam środek wdając się w walkę z co najmniej dwoma przeciwnikami. Mają beznadziejnego trenera.

I co warto nadmienić iż nie jest to ninjitsu tylko jakaś błazenada. Można to nazwać karate, jiujitsu czy kwakwoondo i będzie to nazwa adekwatna do tego co oni tam robią.

Ninjitsu ma bardzo szeroki wachlarz nie tyle technik walki co różnorakich sposobów zachowania się, kamuflażu, cichego poruszania się, psychologii itp. Ninja nie walczyli z samurajami, bo nie byli szkoleni do walki tylko do skrytobójstw i też nie koniecznie mieczem ale trucizną czy chociażby linką rozciągniętą w poprzed drogi. Większość ich technik była doskonale znana w Europie tylko u nas nie robiono z tego takiej tajemnicy.

Ninja dostawał broń tylko do określonego zadania, o ile jej potrzebował, najczęściej nie potrzebował bo np. miała za zadanie szpiegować czy wykraść dokumenty itp.

Ciekawe czy o tych innych aspektach ninjitsu się tam mówi. W tym oszołomskim dojo gdzie byliśmy w kumplem się takowych rzeczy nie mówiło. Facet gadał coś o mieczu ninjowym zaraz po jakich technikach bezsensownych, chciał przypucować nowym na treningu. O zastosowaniach owego miecza i wykonaniu itepe. Wtedy ja zapytałem czy wie dlaczego miecz ninjowy w odróżnieniu od samurajskiego był prosty i słabego wykonania. Powiedział mi że zabijanie prostym jest łatwiejsze... No to pytam jak ninja nosił miecz... Facet mówi że na plecach. No to wstaję bo już więcej pytań nie miałem i mówię mu że wie na ten temat tyle co na filmach widział. Oświadczyłem że w związku z jego stanem wiedzy kasy za trening nie dostanie. Objaśniliśmy go ninja nie mógł nosić miecza ponieważ nie był samurajem (chyba że się za takowego przebrał, ale wtedy nie miał ninjowego ninkena) więc musiał mieć bron ukrytą. Ponieważ stosowano kamuflaż więc najczęściej ninja udawał albo żebraka albo wędrowca z kijem w rekach. To w nim ukrywano dłuższe ostrza. I wyszliśmy zostawiając go w złym humorze a jego ludzi z karpiami na gębach.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ninjutsu

Post autor: Tomashi »

Czy to było to? http://www.umu.man.ac.uk/ninjutsu/ - na dole strony jest zakładka galeria jakby co, to powiesz czy to o to chodzi

A jeśli chodzi o walke ninja, to powiem tyle. ręczne ninjitsu = taijutsu =ju jutsu. A stójkowe Judo sie chyba przyda lepiej niż jakieś cuda kajawianki, a i tak najlepiej piaskiem w oczy i kopa w jaja, choć słyszałem że Krav Maga, specjalizująca sie w tym, nie jest tak dobra jak sie mówi, tyle OT ;]
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: ninjutsu

Post autor: norinaga »

No i ja dorzuce pare slow odnosnie tych filmikow z posty hOranta, otoz nigdy w zyciu nie czwiczylem zadnej sztuki walki a smiem twierdzic ze jestem w stanie wykonac 95% rzeczy z tych filmikow, a to oznacza ze albo ja jestem tak dobry :D albo poziom tych ludzi tak niski , pozatym zgadzam sie w calej rozciaglosci z Marciniakiem odnosnie uzycia tych technik na ulicy, zdarzylo mi sie pare razy dostac w morde i dac komus w morde i z cala stanowczoscia stwierdzam ze na ulicy najwazniesze jest to zeby byc w ciaglym ruchu, a najskuteczniejsze sa krutkie i szybkie ciosy, zadne tam przerzutki i takie tam, no chyba ze jest sie naprawde w tym dobrym ale na to trzeba duzo i dlugo pracowac.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ninjutsu

Post autor: Tomashi »

Z czystej ciekawości Norinaga, ćwiczyłes/ćwiczysz jakąś sztuke walki? Bo to co oni pokazują to jakiś przedziwny twór aikido+kung f+karate+XMA... i mimo wszystko wątpie, abyś musiał sie kiedyś kłopotać uczeniem sie tych różnych nieprzydatnych chwytów czy akrobacji i salt :)

Ale jak jóż wchodzimy nsa grunt technik, to nie wątpie w skutecznośc kickboxingu, ale IMO grapling jest równie przydatny, kilka prostych rzutów czy chwyty nadgarstka żeby wykrecić, przynajmniej spotkałem sie z wieloma opiniami chwalacymi te najprostsze i najskuteczniejsze techniki graplingowe.
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: ninjutsu

Post autor: norinaga »

cos nie dokladnie czytales Tomashi, napisalem ze nie cwicze ani nie cwiczylem, co do tych prostych technik typu wykrecanie nadgarstka to zgadzam sie ze jest to skuteczne ale pod warunkiem ze jest sie w stanie wykonac to prawidlowo, problem polega na tym ze w 90% bujek ulicznych jeden na jednego walka zaczyna sie tak ze ktorys z walczacych zaczyna okladac cepami bo nawet nie sierpami drugiego i dla mnie tu pojawia sie problem bo czlowiek ktory nie ma opanowanej techniki jak przechwycic reke, odpowiednio chwycic nadgarstek i go wykrecic poprostu tego nie zrobi, no chyba ze mu sie poszczesci ale na szczescie w takiej sytuacji raczej nie ma co liczyc, goscio albo dostaje w zeby albo w najlepszym wypadku blokuje cios reka, dla mnie amatora zdecydowanie skuteczniesza technika jest np. zejscie w skos i krotki sierp w zebra czy nerke, z moich niklych doswiadczen wynika ze w jakis 80% przypadkow walka zaczyna sie od prawego cepa z calym skretem tulowia i w tedy robisz zejscie w lewo skos i walisz goscia w zebra , oczywiscie to tez dobrze jest potrenowac ale przynajmniej dla mnie jest to o wiele latwiejsze niz prawidlowo wykonac np. wykrecenie nadgarstka
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ninjutsu

Post autor: marciniak »

norinaga pisze:No i ja dorzuce pare slow odnosnie tych filmikow z posty hOranta, otoz nigdy w zyciu nie czwiczylem zadnej sztuki walki a smiem twierdzic ze jestem w stanie wykonac 95% rzeczy z tych filmikow, a to oznacza ze albo ja jestem tak dobry :D albo poziom tych ludzi tak niski , pozatym zgadzam sie w calej rozciaglosci z Marciniakiem odnosnie uzycia tych technik na ulicy, zdarzylo mi sie pare razy dostac w morde i dac komus w morde i z cala stanowczoscia stwierdzam ze na ulicy najwazniesze jest to zeby byc w ciaglym ruchu, a najskuteczniejsze sa krutkie i szybkie ciosy, zadne tam przerzutki i takie tam, no chyba ze jest sie naprawde w tym dobrym ale na to trzeba duzo i dlugo pracowac.
Tomashi - nie to jakaś grupa ninjitsu z Fallowfield związana z uniwerkami. Się chłopaki bawią w jiujitsu tylko nazywają to inaczej, u nich jeszcze nie byłem. Może się wybiorę któregoś dnia po pracy jak mają natryski, bo nie będę przesmradzał sobie garnituru swym potem po treningu. Tu nie ma nawyku mycia się dlatego nie trenuję już w żadnym dojo, mam dość brudu.

Piasek i inne cudactwa zostaw Muratowi i tym podobnym :D

Krav maga ma przydatne techniki, ale nie uczą tam podstaw czyli odruchów bezwarunkowych, coś co się robi na innych sztukach walki. Od razu idą w wykręcanie łap, drapanie czy szczypanie zamiast nauczyć ludzi jak trzymać gardę, nie wdać się w wymianę ciosów i nie dać sobie przy.........ić. Nie uczą jak wykonać prawidłowo atak czyli uderzenie ręką czy nogą. Bez tego nikt nie ma szans na obronę bo nie wie (nie czuje) jak wygląda prawdziwy atak. Instruktorzy są może i dobrzy, ale 90 % z nich to teoretycy, którzy nigdy łomotu nie dostali ani nie bili się na ulicy o byle co. Mnie teoria nie interesuje - zapewnienia że to i to działa. Po tym jak ktoś atakuje widzę czy działa nie po tym jak się broni.

Norinaga mam dla ciebie zadanie związane z tym filmikiem suzume dojo Włącz go równo w drugiej minucie gdzie facet macha nunchakiem. Obejrz faceta jak macha ze dwa razy i odpowiedz mi na dwa pytanie - co facet robi źle? Podpowiem że baaaardzo dużo.

Inni też mogą sobie popatrzeć i spróbować odgadnąć albo wykazać się wiedzą i podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami. Zapraszam do krótkiej zabawy.

Jeśli ktoś widzi pewne rzeczy u innych, w tym przypadku u internetowych masterów to wie jak potem unikać pułapek. Mając tę wiedzę co dziś mam, nigdy do facetów z filmu nie poszedł się uczyć tym bardziej że krótkiego rekonesansu widać że są aroganccy...
Ostatnio zmieniony 4 czerwca 2009 przez marciniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Katsumushi Dojo Manchester
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: ninjutsu

Post autor: norinaga »

Jezeli to ma byc oceniane jako pokaz umiejetnosci to nie wiem, ale jezeli mam to ocaniac jak konkretna technike do urzycia w walce to wszystko wedlog mnie jest zle, po pierwsze goscio patrzy gdzies w podloge , te wszystkie zmiany chwytu i reki, a tym bardziej to krecenie na nadgarstku to chyba nie ma praktycznego zastosowania, wolna reka tez jakos tak bez kontroli (chociaz nie mam pojecia co bym sam z nia robil) nunczakiem zrobionym z 2 kiji i sznurka bawilem sie jako dziecko po obejzeniu filmow z Bruce Lee, jakbym mial uzyc go teraz w realnej walce to przede wszystkim jeden chwyt w jednej rece i szybkie udezenia bez jakiegos zbednego krecenia, to tyle z punktu widzenia kompletnego laika.
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ninjutsu

Post autor: marciniak »

Norinaga nieźle. Pominąłeś jedną najważniejszą kwestię ale jest nieźle. :)

Czekamy na następne osoby, niech się jeszcze ktoś wypowie o tej technice nunchaku na filmiku. Nie oceniamy tu poglądów tylko wymieniamy się spostrzeżeniami.
Katsumushi Dojo Manchester
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: ninjutsu

Post autor: norinaga »

pewnie chodzi ci o prace nog, a konkretnie o to jak goscio stawia stopy, nie wyglada to na zbyt stabilne pozycje, poza tym praktycznie jest caly czas w jednym miejscu i frontem do przeciwnika (ja bym stal lekko bokiem) no ale moze robi to po to zeby kamerzyscie ulatwic prace :D
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ninjutsu

Post autor: marciniak »

Nie. Chodzi mi o nunchaku.

Nogi zostaw w spokoju na razie. Patrz na nunchaku zastanow sie nad faktem do czego ono sluzy w walce i znajdz dzingla co jest niewlasciwe w jego uzyciu.
Katsumushi Dojo Manchester
ODPOWIEDZ