Sekcje i obozy karate.

Czyli sztuki walki wręcz. To co każdy samuraj musi umieć i wiedzieć.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Sekcje i obozy karate.

Post autor: Ihei »

Tak pomyślałem, że nie będę śmiecić - może napiszecie mi dokładnie o sekcjach jakie znacie i obozach fajnych na jakie można się zapisać.

W organizacjach karate w Polsce, zupełnie się nie wyznaję, podobnie nie rozróżniam styli, więc łopatą mnie, łopatą proszę Państwa.
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
Sebastian

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Sebastian »

Obóz prosze bardzo :D
Wdzydze Kiszewskie od 23.06.2006r Organizator Lubelski Klub Karate Kyokushin
a zreszta sam sobie poczytaj :lol: http://www.kyokushin.lublin.pl/index.html
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2006

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Agnieszka »

Myślę, że to całkiem niezła sekcja: http://www.azs.wroclaw.pl/html/sport/karate/index.htm Tyle że to Shotokan, więc nie spodziewaj sie łamania desek, cegieł, itp. :)
Są jeszcze inne kluby we Wrocku, ale nie będe robić reklamy konkurencji :):):)
Hayaki koto kaze-no gotoku, shizukanaru koto hayashi-no gotoku, shinryaku suru koto hi-no gotoku, ugokazaru koto yama-no gotoku
Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Ihei »

Sylwię Zarzycką to ja chyba znam, wydaje mi się, że ona ma też jakiś stopień w aikido i widziałem ją na stażu jakimś, ale głowy bym nie dał.

A łamanie desek, to bez przesady, do tego służy piła, równiej wychodzi.

Aha, Sebastian dzięki za obóz, ale ja mam czas dopiero od końca lipca do końca sierpnia (czyli między sesją, a poprawką bo mnie przytną pewnie z 2 przedmiotów), a tam chyba czerwiec figurował.
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2006

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Agnieszka »

Sylwia to starsza koleżanka z klubu :):):) A o aikido nic nie wiem :doubt:
Hayaki koto kaze-no gotoku, shizukanaru koto hayashi-no gotoku, shinryaku suru koto hi-no gotoku, ugokazaru koto yama-no gotoku
Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Ihei »

Może jednak napisz mi o innych sekcjach we Wrocławiu, tak dla porównania, jakie gdzie klimaty panują i jacy nauczyciele są. Bo ja z tego co wiem jeszcze będę musiał z semestr pochodzić u siebie na uczelni, no chyba, że na Rolniczej też mi WF zaliczą?
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2006

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Agnieszka »

Rolnicza zalicza wf pod warunkiem, że Twoja uczelnia się na to zgodzi:)
Inne kluby... Budokan na Kamiennej, w podstaówce na wprost gastronomika, wymiatają na zawodach. Uniwerek, chyba a LZN, ale nie mają wybitnych osiągnięć. To był shotokan. Wiem, że medyczna i polibuda coś mają, ale dokłądnie się nie orientuję.
A w ogóle to ja sie przeprofilowałam i teraz mieczem macham, a karate na razie poszło w odstawkę:)
Hayaki koto kaze-no gotoku, shizukanaru koto hayashi-no gotoku, shinryaku suru koto hi-no gotoku, ugokazaru koto yama-no gotoku
Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Ihei »

Co to jest LZN?

mi osobiście wszystko jedno co ćwiczę, czy karate, czy styl okaloczonej cebuli, chociaż wyznam, że karate ćwiczyło mi się wyjątkowo przyjemnie w tym roku i dlatego chcę kontynuować, chociaż wielkim miszczem przy moich nędznych możliwościach to nigdy nie będę. Po mojemu to sztuki walki są albo dla doskonałych, co chcą się dalej doskonalić, albo dla wybitnie niedoskonałych, co chcą być mniej niedoskonali, ja jestem to drugie.

Miecz, tudzież inne bronie to by było niezłe hobby, ale nie mam czasu, a zresztą nie wiem czy jestem dość wyrafinowany. Mój ideał techniki, to ta którą opisuje bodajże Musashi - zablokowć ostrze przeciwnikowi i z pięści w ryło. Deptanie po nogach i plucie w oczy też są fajne, ale w dojo takich rzeczy nie można robić, więc co za zabawa ;-P
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2006

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Agnieszka »

Ihei pisze:Co to jest LZN?
To jest gdzieś za Psim Polem, Lotnicze Zakłady Naukowe, jeżeli dobrze nazwę pamiętam.

Mam pytanie: gdzie ćwiczyłeś karate?
Ihei pisze:Miecz, tudzież inne bronie to by było niezłe hobby, ale nie mam czasu, a zresztą nie wiem czy jestem dość wyrafinowany. Mój ideał techniki, to ta którą opisuje bodajże Musashi - zablokowć ostrze przeciwnikowi i z pięści w ryło. Deptanie po nogach i plucie w oczy też są fajne, ale w dojo takich rzeczy nie można robić, więc co za zabawa ;-P
Pogadaj o tym z Arkiem (Arek San na forum), myślę, że znaleźlibyście wspólny język :):):)
Hayaki koto kaze-no gotoku, shizukanaru koto hayashi-no gotoku, shinryaku suru koto hi-no gotoku, ugokazaru koto yama-no gotoku
Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Ihei »

Wziąłem sobie karate jako WF, a że studiuję na Uniwersytecie Wrocłaskim, to zajęcia mam na Kuźniczej z sensejem Wojciechem Ciurą.
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2006

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Agnieszka »

Ihei pisze:zajęcia mam na Kuźniczej z sensejem Wojciechem Ciurą.
Ha, znamy się z senseiem bardzo dobrze :) Jeździło się do Olsztyna... :) A tam za Psim Polem to chyba też jego karate, jeżeli dobrze pamiętam :)
Hayaki koto kaze-no gotoku, shizukanaru koto hayashi-no gotoku, shinryaku suru koto hi-no gotoku, ugokazaru koto yama-no gotoku
Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Ihei »

No ale może jakiś obozik, obozik jakiś, toż to ja muszę w wakacje poświczyć, bo chyba zeświruję bez tego. Może Wojtek-san coś robi właśnie, a ja nie wiem?
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2006

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Agnieszka »

Wrocław duże miasto, zawsze znajdzie się jakiś skrawek wolnej przestrzeni, żeby coś sobie gdzieś porobić :) Choć przyznaję, że taki obóz to świetna rzecz :):):)
Hayaki koto kaze-no gotoku, shizukanaru koto hayashi-no gotoku, shinryaku suru koto hi-no gotoku, ugokazaru koto yama-no gotoku
Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sekcje i obozy karate.

Post autor: Ihei »

Update na nowy sezon.

Z Wrocławia, nie jedzie żaden obóz karate (shotokan) w tym roku. Jakieś pomysły?

:(
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
ODPOWIEDZ